Заголовок сторінки

Майже півтисячі представників активу трудового колективу ПАТ «Черкасиобленерго» сьогодні звернулися до Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням допомогти зберегти Товариство та не допустити повернення попереднього керівника Світлани Кузьмінської, через шахрайські дії якої з підприємства було виведено мільйони гривень, а працівники ПАТ «Черкасиобленерго» пів року не отримували заробітної плати.

У студії прес-центру «УНІАН» під час прес-конференції щодо інформаційних атак на Товариство та керівництво ПАТ «Черкасиобленерго» у засобах масової інформації голова профкому Товариства Олександр Чорний повідомив що нині підприємство працює стабільно.
- На сьогоднішній день наші працівники своєчасно, згідно із Законом України «Про оплату праці», згідно із Колективним договором, двічі на місяць, отримують заробітну плату. У підприємстві всі працівники забезпечені спецодягом та засобами захисту необхідними для виконання робіт. Є усі матеріали та пальне для роботи і сьогодні, і завтра. Будь-яка зміна керівництва – це вже не на користь ні людям, ні підприємству, ні енергетиці України, – зазначив голова профкому Олександр Чорний.

Як повідомила директор з правових, майнових та корпоративних відносин ПАТ «Черкасиобленерго» Катерина Беспалова юридичною дирекцією підготовлено відповідні позови на захист Товариства від недостовірної інформації, яка спричиняє шкоду діловій репутації ПАТ «Черкасиобленерго».
 
- Враховуючи недостовірну інформацію, яка розповсюджена у засобах масової інформації юридичним відділом ПАТ «Черкасиобленерго» підготовлено та направлено позови про захист честі, гідності та ділової репутації. Дана фейкова інформація не відповідає дійсності. Вона спровокована укладенням мирових угод між ПАТ «Черкасиобленерго» та ПАТ «Азот». Господарський суд Черкаської області затвердив дані угоди. Суд виходив з того, що за десять місяців органами Державної виконавчої служби в примусовому порядку стягнуто з ПАТ «Азот» на користь ПАТ «Черкасиобленерго» лише 6 799 001,97 грн. А лише за два місяці поточного року ПАТ «Азот» виконав зобов’язання за мировими угодами перед ПАТ «Черкасиобленерго» на суму 18,8 млн грн. Цього місяця Товариство також очікує місячний платіж і загальна сума складатиме 30 млн грн, що свідчить про ефективну роботу і ефективність укладених мирових угод, – повідомила директор з правових, майнових та корпоративних відносин Катерина Беспалова.

Нагадуємо, ПАТ «Черкасиобленерго» з 1 січня 2019 року не здійснює ліцензовану діяльність з постачання електричної енергії, а виконує лише функції з розподілу електроенергії, що негативно позначилось на платоспроможності Товариства. Нині кошти, які надходять в Товариство від діяльності з розподілу електричної енергії, є цільовими, тож відповідно не можуть бути направлені на погашення заборгованості минулих періодів. Відповідно, єдиним способом є саме отримання коштів від ПАТ «Азот» по заборгованості попередніх періодів, яка є предметом укладеної мирової угоди, та направлення їх на погашення заборгованості перед ДП «Енергоринок».
Трудовий колектив ПАТ «Черкасиобленерго» вкрай занепокоєний брудною інформаційної атакою на Товариство та його керівництво. Також стало відомо про перемовини попереднього керівника підприємства Світлани Кузьмінської з директорами районнів електричних мереж. Усі ці дії можуть бути частиною спланованої акції з повернення Світлани Кузьмінської.

Представник Черкаського міського РЕМ Віктор Антонюк відзначив, що працівники ПАТ "Черкасиобленерго" за два роки захистили не лише підприємство, а й свою честь та гідність.

- Ми маємо стабільну зарплату, роботу, можемо дивитися у завтрашній день, планувати добробут своєї родини. І ми не можемо залишатися осторонь усього того, що наразі відбувається. Трудовий колектив не хоче бачити Світлану Кузьмінську на підприємстві", - виступив Віктор Антонюк від імені працівників Товаритсва.

Представниця Корсунь-Шевченківського РЕМ Тетяна Моцик пригадала період страйків, до яких змушені були вдатися енергетики.

- 22 травня 2017 року ми розпочали безстроковий страйк як крайній засіб захисту своїх прав і як протест проти виведення мільярдів гривень із рахунків ПАТ "Черкасиобленерго" Кузьмінською. Споживачі не отримували якісну електроенергію через не поставку  палива та матеріалів. Люди сиділи без заробітної плати. Нині ж у ПАТ  "Черкасиобленерго" з керівництвом проведено колосальну роботу з реструктуризації боргу перед ДП "Енергоринок", роботу із захисту прав працівників. Саме тому ми не допустимо Кузьмінську до керівного крісла. Ми станемо живою стіною перед обленерго, - зауважила Тетяна Моцик.

Онлайн трансляцію прес-конференції у прес-центрі «УНІАН» було зірвано. Що стало причиною невідомо. Представники «УНІАН» посилаються на технічний збій та втрату зв’язку з інтернет провайдером. Присутні журналісти з інших видань повідомили, що на їхній пам’яті таке відбулося вперше.
Відразу після прес-конференції працівники Товариства направилися до Кабінету міністрів України аби передати звернення до президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Володмира Гройсмана від трудового колективу ПАТ «Черкасиобленерго».
Під стінами Кабінету міністрів України майже півтисячі представників трудового колективу ПАТ «Черкасиоблегерго» взяли участь у акції протесту.
До мітингарів вийшов представник секретаріату Кабміну Михайло Шевченко і повідомив, що звернення прийняті та зареєстровані.
Згодом представник президента у Кабінеті міністрів України Андрій Герус запевнив енергетиків, що візьме ситуацію під особистий контроль і вони можуть працювати спокійно.

Колектив ПАТ «Черкасиобленерго» дякує Президенту України Володимиру Зеленському і його команді за негайне реагування. А також дякує поліції міста Києва за супровід та допомогу. 
Закрыть