Заголовок сторінки

15 травня 2015 року Дирекцією з охорони праці та пожежної безпеки ПАТ «Черкасиобленерго» було організовано спеціальне навчання й інструктаж з питань пожежної безпеки. Метою заходу є набуття працівниками Товариства практичних навичок реагування при виникненні надзвичайних ситуацій, своєчасне вжиття дій направлених на забезпечення пожежної безпеки, зниження небезпеки напередодні літнього періоду. До участі в цьому заході було запрошено спеціалістів Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області.

Теоретичну частину навчання відкрив начальник служби пожежної та екологічної безпеки ПАТ «Черкасиобленерго» Віталій Горбань. Привітавши учасників заходу, він доповів, що на підприємстві встановлено протипожежний режим, який включає проведення відповідних навчань і тренувань, адже об’єкти енергетичної галузі є складовою енергетичної безпеки України в цілому.

–Усі працівники Товариства повинні пройти навчання за програмою пожежно-технічного мінімуму та бути ознайомлені з основними інструкціями під час проведення протипожежних інструктажів, – зауважив Віталій Григорович.

Продовжуючи теоретичну частину, провідний інженер служби пожежної та екологічної безпеки ПАТ «Черкасиобленерго» Володимир Барздун звернув увагу присутніх на важливість знання діючих правил пожежної безпеки. Працівники Товариства розглянули найпоширеніші причини пожеж сьогодення та обговорили дії людини під час виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації, повторили правила безпеки на робочому місці та в побуті.

– Для запобігання виникненню пожеж кожний громадянин зобов’язаний суворо дотримуватись встановлених правил щодо їх попередження на підприємствах, –наголосив Володимир Федорович.

Начальник відділу реагування на надзвичайні ситуації Управління ДСНС у Черкаській області полковник служби цивільного захисту Олександр Горобець акцентував, що надзвичайні ситуації легше попередити, ніж потім ліквідовувати, адже недотримання правил безпеки призводить до матеріальних збитків і ставить під загрозу життя людей. Так, за наданою інформацією протягом 2014 року в Україні зареєстровано 68879 пожеж, з них у Черкаській області – 1206. Внаслідок цих подій загинули та травмовані люди, знищено та пошкоджено багато будівель, одиниць авто техніки, тощо. З кожним роком кількість пожеж в країні збільшується.

Під час бесіди Олександр Іванович зауважив, що наближаються літні канікули та випускні вечори й батькам варто слідкувати за своїми дітьми і провести з ними профілактичні бесіди.

Також учасники заходу переглянули відео-сюжет про ліквідацію однієї з наймасштабніших пожеж, за останні роки на території України, яка трапилася у місті Городище Черкаської області. Вона виникла внаслідок того, що з рейок зійшло 35 вагонів потягу заповнених сирою нафтою, стався вилив і займання рідини.

Рятівники держслужби з надзвичайних ситуацій розповіли про особливості евакуації людей із небезпечного приміщення та відпрацювали з колективом ПАТ «Черкасиобленерго» прийоми та способи евакуаційних заходів.

У ході практичної частини навчання енергетики ознайомились із методами гасіння і ліквідації пожеж, видами первинних засобів пожежогасіння та правилами користування вуглекислотними та порошковими вогнегасниками. Працівники Товариства на практиці отримали навички користування засобами з ліквідації модельного вогнища пожежі.

На завершення практичної частини рятувальники за допомогою спеціальної автомеханічної драбини в ході навчальної ситуації евакуювали людей з п`ятого поверху будівлі товариства.

– Робота енергетиків вимагає повної зосередженості, серйозності, концентрації уваги й дотримання правил охорони праці та пожежної безпеки задля збереження життя і здоров’я людей та об’єктів енергетичної галузі, – стверджує провідний інженер служби пожежної безпеки ПАТ «Черкасиобленерго» Володимир Барздун.–Таке навчання і тренування, у взаємодії із Державною службою України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, є надзвичайно важливим заходом. Спільні тренування, які ми проводимо кожного року для апарату управління, є одним із напрямків такої співпраці.

Працівники Товариства подякували фахівцям пожежно-рятувальних підрозділів за демонстрацію тактико-технічних можливостей пожежної техніки та показ прийомів і способів гасіння пожежі й евакуації людей із верхніх поверхів будівлі.

–Проведення спільних навчань та інструктажів є складовою частиною системи підготовки працівників. Відпрацювавши спільні дії, у разі виникнення надзвичайної ситуації ми зможемо діяти максимально ефективно та швидко, – наголосив Володимир Барздун.

 Відділ з питань взаємодії з органами державної влади та ЗМІ ПАТ «Черкасиобленерго»

Закрыть