Заголовок сторінки

Щороку у весняно-літній період на об’єктах енергетики настає загроза виникнення пожеж. Пожежі біля електричних підстанцій, трансформаторних підстанцій, а особливо в охоронних зонах ліній електричної передачі (ЛЕП)  можуть призвести к припиненню електропостачання та завдати значних збитків.
Уздовж повітряних ліній електропередачі відводиться охоронна зона (у повітрі і на землі), ширина якої залежить від напруги лінії і береться по вертикалі проекції крайніх проводів:

 2 м – до проводів напругою до 1кВ;
10 м – до проводів напругою до 20 кВ;
15 м – до проводів напругою до 35 кВ;
20 м – до проводів напругою до 110 кВ;
25 м – до проводів напругою до 150-220 кВ.
По периметру трансформаторних підстанцій розподільних пунктів і пристроїв  охоронна зона вважається – на відстані 3 м від огорожі або споруди.

Більшість випадків пожеж на відкритих територіях виникають саме через людський фактор і елементарне недотримання людьми правил пожежної безпеки. Найбільш розповсюджені пожежі в охоронних зонах є необережне поводження з вогнем, необережність при палінні, а також дитячі пустощі з вогнем.
 
Нагадуємо, що охоронна зона повітряних ліній електропередачі в лісних масивах та полях повинна бути в пожежобезпечному стані.
 
Щоб запобігти пожеж, в охоронних зонах забороняється:
- розміщати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо);
- складувати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали;
- розміщати звалища різних горючих і хімічнонебезпечних відходів;
- розпалювати вогнища, палити, кидати непогашенні сірники або недопалки.

Також правилами пожежної безпеки забороняється зберігання висушеної трави не тільки на території електричної підстанції та енергетичного підприємства, а і навколо них на відстані ближче 100 м. Якщо ви виявили загоряння в охоронних зонах ЛЕП або на іншому об'єкті енергетики, то негайно повідомте за телефоном "101" пожежно-рятувальний підрозділ.
 
ПАТ "Черкасиобленерго" звертається до керівників підприємств, організацій і мешканців області дотримуватися вимог правил пожежної безпеки особливо перебуваючи в охоронних зонах ЛЕП та біля об'єктів енергетики у весняно-літній період.

Служба пожежної та екологічної безпеки ПАТ "Черкасиобленерго"
Закрыть