Заголовок сторінки

 

Наближені до дротів повітряних ліній електропередачі гілки дерев під час поривів вітру створюють небезпеку для людей, які знаходяться поруч.

Служба охорони праці ПАТ «Черкасиобленерго» попереджає: контакт зелених насаджень з електричними дротами може призвести до нещасних випадків.

За статистикою, причиною третини всіх обривів повітряних ліній електропередач є неналежне утримання зелених насаджень у охоронних зонах повітряних ліній. При падінні, дерева обривають дроти, ламаються опори, створюється небезпека для оточуючих.

Щороку в Товаристві питання розчистки трас повітряних ліній електромереж постає особливо гостро. В містах і населених пунктах області у кожного дерева має бути господар. Він мусить видаляти аварійні і сухостійні дерева, обрізати сухі й поламані гілки, слідкувати , щоб гілки дерев не наближалися до електродротів.

Аби уникнути величезної кількість аварій та постійних витрат коштів на їх ліквідацію, бригади ПАТ „Черкасиобленерго” здійснюють рубку дерев у охоронних зонах повітряних ліній електропередачі. Часом це становить 30-40% часу роботи лінійних бригад. У бригадах енергетиків немає фахового еколога та озеленювача, тому часом така діяльність трактується природоохоронною прокуратурою та екологічною інспекцією як порушення природоохоронного законодавства.

Чинне законодавство визначає відповідальність за утримання дерев в містах та селах. Згідно ст.28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», п.4 „Правил охорони електричних мереж”, утримання зелених насаджень, в тому числі і в охоронних зонах повітряних ліній, повинні здійснювати власники зелених насаджень. Згідно „Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України”, відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними покладається на підрозділи органів місцевої державної виконавчої влади, на підприємства (на території яких знаходяться насадження) і на власників присадибних та прилеглих ділянок.

Обов΄язок ПАТ „Черкасиобленерго” – згідно із заявками власників зелених насаджень здійснювати відключення повітряних ліній для безпечного проведення робіт з обрізки дерев.

ПАТ „Черкасиобленерго” закликає власників дерев своєчасно вирішувати питання безпечного їх утримання та попереджає про право відключати від електромережі абонентів, які не утримують зелені насадження відповідно до вимог чинного законодавства.

 

Служба охорони праці та пожежної безпеки ПАТ "Черкасиобленерго"


Закрыть