Заголовок сторінки

Створення і розвиток ринкових відносин в енергетиці вимагає змін у взаємостосунках між споживачем електроенергії і енергопостачальником. При цьому, кожний з нас повинен прагнути наладки цивілізованих відносин , які припускають чітке виконання узятих на себе зобов'язань і уміння грамотно захищати свої інтереси згідно домовленостям. У зв'язку з чим і був прийнятий ряд законів і підзаконних актів, що передбачають необхідність письмового оформлення договору про користування електроенергією.
Так, згідно статті 26 Закону України "Про електроенергетику" і пункту 3 Правил користування електроенергією для населення споживання електроенергії можливо тільки на підставі договору, укладеного з енергопостачальником. Договір про користування електроенергією розроблений ВАТ «Черкасиобленерго» відповідно до Типового договору і злагоджений з відповідними відомствами на предмет його відповідності чинному законодавству України і дотримання прав споживачів електроенергії.
Підписання споживачем договору про користування електроенергією є підтвердженням його згоди про подальше отримання від ВАТ «Черкасиобленерго» електричної енергії, тоді як відмова від підписанняоднозначно свідчить про небажання абонента надалі користуватися послугами  Споживач повинен бути сам зацікавлений в тому, щоб оформити з енергокомпанією відповідні правовідносини. Уклавши договір, споживач стає повноправним учасником взаємостосунків, що виникають в процесі споживання електроенергії, і лише на підставі договору може мати відповідні права щодо користування електроенергією. Та частина населення, яка це вже зробила, а це дисципліновані платники за електроенергію, розуміє, що незаконне, а саме: безоблікове і бездоговірне використовування електроенергії, а також затримка з оплатою, призводять до створення умов неможливості її надійної і якісної поставки.

Закрыть