Заголовок сторінки

До 1953 року електропостачання Тальнівського району та міста здійснювалось за допомогою дизельних електростанцій та ТЕЦ. Того ж року побудували першу в районі Кривоколінську ГЕС, в селі Криві Коліна, від якої живився державний млин у Корсунці та прилягаючих селах. Для міста ж потужності цієї ГЕС не вистачало. Тому,  у 1956 році, об’єднавши зусилля чотирьох колгоспів - була побудована Гордашівська ГЕС. 
До створення Тальнівського РЕМ по електропостачанню Тальнівський район був розділений між Уманським, Катеринопільським, Маньківським та Звенигородським районами.
Тальнівський РЕМ - створений у квітні 1972 року на базі Катеринопільського РЕМ, який був розділений на Катеринопільський та Тальнівський РЕМ.
Спочатку база Тальнівського РЕМ знаходилася в селі Лоташово Тальнівського району та невдовзі під базу РЕМ було виділене приміщення ферми великої рогатої худоби, де після ремонту з 1972 року по 1999 рік і знаходився РЕМ.
 
Перші працівники РЕМ згадують як розпочинали свою роботу з того, що виносили з приміщення ясла, демонтували поїлки. На другому поверсі на той час ще жили доярки.
Основна частина працівників перейшла працювати у район електричних мереж, коли першим начальником Тальнівського РЕМ став Іван Діденко*, він очолював РЕМ до грудня 1977 року. Заступником директора став Василь Терещенко*, який пропрацював у Тальнівському РЕМ 32 роки.
 (Діденко Іван Григорович* на фото у нижньому ряду другий зліва, Терещенко Василь Якович* на фото у нижньому ряду перший справа)
Район електричних мереж обслуговував тоді тільки Тальнівський район, а місто – Тальнівська дільниця Черкаських електромереж. У 1978 році ці дві організації були об`єднані у Тальнівський район електричних мереж.
 
З 14 лютого 1978 року по 21 жовтня 2007 року Тальнівський  РЕМ очолював  Віктор Сошинський. До того, він був начальником Тальнівської дільниці Черкаських електромереж.
У 70-80 та подальші роки, під його керівництвом працівниками РЕМ  було виконано значний обсяг робіт з капітального будівництва підстанцій 35/10 кВ: Тальне-2, Криві Коліна, Кобриново, Тальянки, Зеленьків, Мошурів. Збудовано нову виробничу базу. Проведено телемеханізацію підстанцій напругою 35/10 кВ: «Компресорна», «Зеленьків», «Криві Коліна», «Мошурів».
Велику увагу керівник Тальнівського РЕМ приділяв розвитку спорту. Під керівництвом Віктора Сошинського була створена потужна волейбольна команда, разом з якою він сам брав участь у змаганнях, підтримував команди РЕМ і у змаганнях з футболу, спартакіадах ВАТ «Черкасиобленерго», в яких з 1998 року по 2010 рік, ставали переможцями 5 разів та 4 рази здобували ІІ і ІІІ місця. Команди РЕМ, посідали призові місця та неодноразово здобували звання «Найспортивніше підприємство міста».
Віктор Сошинський у 1986 році нагороджений державною нагородою – орденом Дружби народів, у 2000 році отримав нагрудний знак «Почесний енергетик ВАТ «Черкасиобленерго», у 2005 році – Почесною грамотою Міністерства енергетики України і ЦК профспілки працівників енергетики та промисловості України, його ім`я занесене до Книги пошани міста.
Нині, в колективі працює 106 працівників, а очолює Тальнівський РЕМ Пашковський Юрій Володимирович. На обслуговуванні району електромереж знаходиться 655,9 км повітряних ліній напругою 0,4 кВ, 480,1 км повітряних ліній 10 кВ, 4,1 км кабельних ліній та 369 трансформаторних підстанцій 10/0,4 кВ. 
Закрыть