Заголовок сторінки

В 60-ті – 80-ті роки електроенергетика області розвивалась і вдосконалювалася. В кожному адміністративному районі були створені райони електричних мереж. 
(Крячко М.М. - начальник РЕМ та Бодяк О.А. - директор правобережного підприємства електричних мереж, 1982 рік) 
 
30 січня 1966 року стала до ладу підстанція 154/35/10 кВ «Кам'янка» з трансформатором 15 МВА. На початку 1966 року до складу Черкаських електромереж входила Кам'янська лінійна дільниця електромереж, яку очолював майстер Гашпуренко Яків Юхимович. Одночасно з будівництвом розподільних мереж в районі велись електромонтажні роботи з улаштуванням проводки в будинках сільських жителів. 
Приблизно у той час на Кам’янську дільницю майстром дільниці прийшов працювати Микола Штрик, нині Заслужений енергетик УкраїниЯк він зараз згадує, механізація у РЕМ відбувалася поступово: «Нинішнє технічне оснащення, у порівняні з тим, що було 30-40 років тому – це небо і земля. Тепер люди не працюють без техніки, а тоді все робилося вручну. Тоді у нас техніки не було. Все, що ми мали - кігті, трактор і причіп. Трактор був один на весь район. Лише з часом на дільниці почала надходити техніка. Першим до трактора додався автомобіль-всюдихід ГАЗ-63. Пізніше додався і ГАЗ-66. З’явились вантажівки ГАЗ-53 з будками. Також придбали бортові УАЗ, мікроавтобуси УАЗ та кранові машини на базі трактора Т-150».
 
6 липня 1969 року була завершена повна електрифікація сільського господарства та дворів сільських жителів району.
(Кам’янська лінійна дільниця, Коновалов В.В. – майстер, Штрик В.М. – електромонтер, Штрик Ф.Д. – електромонтер, Матюшкін О.О. – водій ТВГ-15, 1984 рік)
 
В квітні 1972 року обласне енергетичне управління сільського господарства перетворене в Черкаське обласне підприємство сільських електричних мереж з підпорядкуванням його районному енергетичному управлінню «Київенерго». Як структурний підрозділ на правах цеху було утворено Кам'янський район електричних мереж - начальник Пляченко Микола Андрійович. В районі продовжують вводитися лінії електропередач. В 1977 році вводиться підстанція ПС 35/10кВ « Жаботин».
 
У лютому 1978 року на базі спеціалізованих Черкаських електромереж Черкаського обласного підприємства сільських електромереж було створено три підприємства електричних мереж, кожне з яких повинно було обслуговувати електричні мережі усіх напруг за територіальним принципом. Кам'янський РЕМ увійшов до структури Черкаського правобережного підприємства електромереж.
 
З 1979 року Кам'янський РЕМ очолює Крячко Микола Маркович. В 1983 році пущено в експлуатацію будівлю бази РЕМ. Після тимчасових невлаштованих вагончиків персонал працює у новому сучасному приміщенні. В 1985 році вводиться підстанція ПС 35 /10кВ «Телепино».
З 1986 року РЕМ очолює Штрик Микола Дмитрович. Продовжується вдосконалення електроенергетичного забезпечення промисловості, сільського господарства, населення району. У 1986 році вводиться підстанція ПС 35/10 «Баландино», у 1991 році - підстанція ПС 35/10 «Юрчика», в 1995 році - нове приміщення диспетчерського пункту, будівлі гаражів. Ведеться реконструкція і будуються нові лінії електромереж, поліпшуються виробничі та побутові умови персоналу.
(Штрик М.Д. - директор РЕМ, у верхньому ряду другий справа)
 
Зі спогадів Миколи Штрика: «Коли прийшов працювати на Кам’янську дільницю Смілянського району електромереж, вся база дільниці вміщувалася у вагончику і одній кімнаті у хаті. Ту базу РЕМ, яка є зараз, ми збудували з «нуля». Тобто, ми звели двоповерхове приміщення адміністрації, гараж, облаштували територію. А коли на базі Кам’янської дільниці Смілянського району електромереж створили Кам’янський РЕМ, тоді побудували 8-квартирний будинок для працівників РЕМ. Ще чотири квартири для енергетиків району електромереж дали у міськколгоспбуді. А ще побудували нову диспетчерську. Словом, ми власноруч перетворили «дике поле» на цивілізоване місце».
 
З 1995 року РЕМ входить в структуру Державної акціонерної компанії «Черкасиобленерго», а з 1999 року - ВАТ «Черкасиобленерго». З цього періоду РЕМ одержав самостійність у фінансово-господарській діяльності і почав працювати в умовах енергоринку. Керівник одержав статус директора. Впроваджено автоматизовану систему зв'язку, оперативно-інформаційний комплекс диспетчерського управління, комп’ютеризовано процес збору і перерахування коштів за електричну енергію.
З грудня 2003 року Кам’янський РЕМ очолює Головченко Валентин Іванович. Триває телемеханізація підстанцій із встановленням вакуумних вимикачів, нових радіостанцій та іншого сучасного обладнання. З метою зниження втрат в електромережах проводиться комплекс організаційно-технічних заходів. Ведеться будівництво нових повітряних ліній європейського зразку з ізольованим проводом, проводиться заміна відгалужень до вводів у будівлі на ізольований провід, заміна лічильників старого зразка на сучасні. Ведеться навчання виробничого персоналу щодо підвищення фахового рівня в організації безпечного виконання робіт в електроустановках і майстерності в технологічних операціях. Усі вище перераховані здобутки досягнуті завдяки напружені праці спеціалістів, робітників РЕМ.
 
З початку 2013 року колектив Кам’янського РЕМ очолює Коновалов Василь Васильович.  Свій трудовий шлях Василь Васильович назавжди пов’язав з  районом електричних мереж. Після закінчення Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування в 1978 році, він розпочав свою трудову діяльність в Кам’янському РЕМ електрослюсарем та дійшов на цьому шляху до посади директора. З того часу минуло більше сорока років.
 
На сьогоднішній день до складу Кам’янського РЕМ входять 3 лінійних дільниці (Міська, Телепинська, Кам’янська), електролабораторія,  дільниці з ремонту і експлуатації обладнання, з експлуатації приладів обліку, механізації і транспорту, оперативно-диспетчерська служба, комерційна служба, виробничо-технічна та господарська група. 
 
РЕМ обслуговує:
-  ПС 35/10кВ - 5шт; 
-  ТП-10/0,4кВ - 328 шт; 
-  протяжність ПЛ-10кВ становить 367 км;
-  протяжність ПЛ-0,4кВ становить 559 км.
В  Кам’янському РЕМ працює 89 осіб. З них третина має стаж роботи в енергетиці від 20 років до 46 років. Люди працьовиті, дружні. Захоплюються фізичною культурою. Мають свою спортивну команду з волейболу, яка неодноразово нагороджувалася грамотами та спортивними кубками за призові місця у районних та міських змаганнях.
Закрыть