Заголовок сторінки

Історія Лисянського РЕМ розпочалася у грудні 1952 року – це були перші кроки, початок розвитку та будівництва енергетичної галузі району.

Саме тоді було введено в дію Лисянську державну гідроелектростанцію потужністю 200 кВт, до якої було побудовано 17 км ліній електропередачі 10 кВ та 9 підстанцій 10/0,4 кВ, від яких були заживлені підприємства сіл Лисянка, Бужанка, Будище, Орли, Кам’яний Брід.

Старший інженер Чубін Г.Л. у турбінному залі ГЕС

Із запуском Лисянської ГЕС була створена бригада із 16 працівників, які для виконання своїх службових обов’язків мали автомобіль ГАЗ-ММ та троє коней з возами. У кінці 50 років у селі Орли на комбікормовому заводі були встановлені два Чехословацькі дизелі по 1500 кВт. Також, такий самий дизель було встановлено у млині по вулиці Леніна в селі Лисянка. Вони поставляли електроенергію тільки на підприємства та радгоспи, які будувалися та виконували замовлення держави.

До 1960 року побутових споживачів не підключали до державних ліній електропередачі. І лише з 1960 року, коли державні замовлення почали стабільно виконуватися побудованими підприємствами та радгоспами, була введена в дію державна програма на електрифікацію населення.

У 1966 році офіційно було засновано Лисянський РЕМ. Його головною метою було передача державної електроенергії споживачам району. Крім того, перед районом електромереж стояли наступні завдання: будівництво і реконструкція ліній, покращення якості електроенергії, контроль за її споживанням, розрахунками, а також вимоги по зниженню втрат електроенергії.

Перша Лисянська ПС 35/10 потужністю 1800 кВА

Державна програма електрифікації району була завершена в 1967 році. За цей час працівниками Черкаської мехколони №11 та працівниками Лисянської державної ГЕС було побудовано 300 км ліній 10 кВ, 600 км ліній 0,4 кВ, більше 100 ПС 10/0,4 кВ. Крім того, від Звенигородки до Лисянки було побудовано лінію 35 кВ, та першу підстанцію 35/10 «Лисянка» потужністю 1800 кВА.

Важкі тоді були часи, спеціалізована техніка ще не була створена, всю роботу з будівництва ліній та підстанцій (копати ями, ставити опори, натягувати дроти, бандажувати, скріплювати, робити оснастку) доводилося робити вручну.

Працівники Лисянського району електричних мереж – нащадки перших енергетиків, з великою повагою згадують тих, хто в післявоєнні роки бідності важкою фізичною працею дав початок успішного сьогодення. Першим директором Лисянського РЕМ після його заснування 1 жовтня 1966 року став Золотарьов М.Ф., головним інженером Вихристенко С.Т., старшим інженером Чубін Г.Л. Район електричних мереж підпорядковувався Черкаській обласній конторі «Сільгоспенерго».

В період заснування були створені 3 бригади електромонтерів та електролабораторію.
Одними з перших одиниць техніки були автомобілі ГАЗ-ММ, ГАЗ-51М, ГАЗ -63, Т-40 та МП-204, а штат працівників розширився до 96 осіб. У ці роки у районі була побудована лінія 110 кВ «Миронівка»-«Медвин»-«Дашуківка». Лінія 35 кВ «Дашуківка»–«Лисянка», «Дашуківка»-«Кам.Брід», «Виноград»-«Мар’янівка» та ПС 35/10 «Кам.Брід», «Виноград», «Мар’янівка».

У 1970 роки змінилася структура РЕМ, були створені 3 майстерські дільниці: Лисянська дільниця – майстер Крижній М.С., Виноградська дільниця – майстер Нікітін І.С., Погибляцька дільниця – майстер Дубовий П.Д., створення БЦРТП – майстер Артеменко М.П.

З часом почали покращуватися умови праці, поступово змінювався та поновлювався автопарк. Так як у 1979 році уже було 12 одиниць техніки – це автомобілі, які підлягали списанню і були придбані у колгоспів, відповідальним за неї був механік Мельніченко А.Н. А вже на початку 80-х років почала централізовано надходити нова техніка, яка замінювала стару.

У 1984 році відбувається заміна керівництва РЕМ. Слободяник В.Г., який працював з 1978 року головним інженером, стає начальником РЕМ, а головним інженером – Кожа М.Г. У цей період продовжується будівництво нових ліній та підстанцій 10/0,4 кВ. В мережах 10 кВ проводяться розв’язки та резервування, прокладання КЛ-10кВ.

До 1993 року завершується реконструкція ліній 10/0,4 кВ. РЕМ перейшов на бетонні опори, а мачтові підстанції замінили ЛТП. У 1987 році енергонагляд приєднали до РЕМ. Лисянський РЕМ став єдиною цілою завершеною структурою. У 1995 році відбуваються зміни в керівному складі РЕМ – директором стає Грицюк В.Ф., який працює і до цього часу, головним інженером – Слободяник В.Г., який пропрацював до 2008 року, а з 2008 року посаду головного інженера обійняв Браславець А.М.

Праця кожного колективу в цілому за цей період досягла відчутних результатів:
1) покращилися умови електропостачання споживачів (часткова заміна проводів на кабелі СІП);
2) виконання резервування кабелями в мережах 10 кВ;
3) встановлення сучасного обладнання РП-1, РП-2;
4) побудова ПС 35/10 «Чаплинка» з відходящими лініями 10 кВ;
5) часткова заміна масляних вимикачів на вакуумні;
6) введення телемеханіки на ПС «Мар’янівка», «Чаплинка»;
7) у 2001 році створена нова бригада ЕТЛ для встановлення контейнерів та заміни вводів до будинків;
8) були побудовані гаражі для службової техніки, майстерні, склади, побудована нова диспетчерська, актовий зал, приміщення для персоналу ОДС та адмінбудівлі РЕМ.

Історію створюють люди, які внесли свій вклад у будівництво та розвиток нашого підприємства, більше сорока років пропрацювали так наші працівники – Грицюк В.Ф., Корецький О.В., Артеменко М.П., Нейфельд В.О., Мартинюк К.Д., Громовий В.В., Луценко А.П. Ефективність роботи бригади залежить від людини, яка очолює бригаду – майстра.
В різний час майстрами були та є: Нікітін І.С., Дубовий П.Д., Крижній М.С., Кузьменко В.А., Гордієнко Н.В., Ткаченко М.Г., Ясменко П.П.,Артеменко М.П., Корецький О.В., Сипченко В.С., Браславець А.М., Піддубний Ю.В., Вівдич Ю.В., Пасічник А.А., Ломако О.В., Коваль Ю.О., Бурла О.В.

Найвідповідальнішим, найнебезпечнішим відділом підприємства, куди відбираються найкваліфікованіші працівники, є оперативно-диспетчерська служба, керівниками якої були та є: Лубко В.А., Кожа М.Г., Луценко А.П., Чупіков О.О., Осіпчук І.М. Лисянський РЕМ – це згуртований, працьовитий колектив, відзнаками якого є професійна підготовка, спортивні досягнення, відповідальність та любов до своєї професії.

Наші працівники за сумлінну працю були відзначені грамотами та медалями підприємства, а найвищі нагороди від Міністерства палива та енергетики України отримали директор РЕМ Грицюк В.Ф. та майстер Артеменко М.П. Сьогодні Лисянський РЕМ обслуговує 1160 км ліній електропередачі різної напруги, має на балансі 345 підстанцій 10/0,4 кВ, 5 підстанцій 35/10 кВ постачає електроенергію 345 юридичним та понад тисячі побутовим споживачам. У Лисянському РЕМ працює 80 осіб. Автопарк налічує 21 одиницю техніки.

Закрыть