Заголовок сторінки

Директор Черкаського міського РЕМ Вадим Трохимець та начальник відділу економічної безпеки ПАТ «Черкасиобленерго» Євгеній Лут у студії «Експо-ТV» розповіли про ситуацію на підприємстві.
Зокрема, ведуча Ольга Мальова поцікавилася у гостей: «Якщо завтра будуть пориви ліній електропередач , якщо буде знеструмлено мікрорайони, будинки, чи будуть вжиті заходи районом електромереж Черкас щодо ліквідації наслідків цієї негоди і відновлено електропостачання?".
- На сьогодні я можу вам сказати те, що у нас вкрай мало матеріалів, підходимо до того, що відсутнє паливо, навіть банально проблема у тому, що люди не отримували спецодягу більше трьох років, немає у чому вийти на лінію, тому, я думаю, що люди, можливо, ще і спрацюють, це буде один із останніх разів, - сказав Вадим Трохимець.
Чим загрожує така надзвичайна ситуація в великому майже трьохсоттисячному місті, де на електропостачанні зав’язані всі підприємства, які забезпечують життєдіяльність?
- Усі ми розуміємо, що тільки завдяки електроенергії це все рухається, працює, качається, бо якщо буде аварійна ситуація, електроенергії не буде, зупиниться все місто, - додав він.
Сьогодні КП «Черкасиводоканал» має заборгованість перед ЧмРЕМ у сумі близько 9-ти млн грн. Щодо цієї ситуації, енергетики повідомили:
- Ми попередили «Черкасиводоканал» на 24 листопада про відключення, але я розумію, що мала пройти постанова № 20  (Постанова Кабінету Міністрів України від 11 січня 2005 р. № 20 «Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій» - РЕД.) і ми відтермінували, перепопередили на 4 число, на понеділок. Це постанова, за допомогою якої Водоканал може розрахуватися за спожиту електроенергію, це ті гроші, які має держава перерахувати комунальному підприємству, це ті пільги та субсидії, які державою на сьогоднішній день не оплачені. – зауважив Вадим Петрович. - Я думаю, що якщо керівники нашого міста, підприємств заб’ють тривогу в один голос, то до 4 грудня ця проблема повинна вирішитися, якщо вона не вирішиться, ми будемо приймати міри.
- Має втрутитися наша міська влада безпосередньо, обласна влада. Вони з Міністерством фінансів. Тому що стосовно енергетичної галузі, то у нас тільки одні наші область і одне місто в країні, які не отримали кошти за цією 20-тою постановою, - наголосив Євгеній Лут.
Представники підприємства висловили сподівання, що їх почують у Києві та спільними зусиллями проблеми вдасться вирішити.
 
Закрыть