Заголовок сторінки

Вже багато років у Кам’янському РЕМ трудиться Ольга Штрик. Із 27-ми років стажу у районі електромереж – 21 припадає на ОДС.
Закінчивши Київський політехнічний інститут, факультет "Електроенергетики та автоматики", і здобувши спеціальність "Електричні системи та мережі", Ольга Штрик прийшла у Кам’янський район електромереж на посаду інженера-диспетчера. Де й працювала всі ці роки. Щоправда у її виробничому житті був період, коли вона була поза служби в ОДС, бо три роки керувала абонентським відділом, а потім ще два працювала інженером з енергонагляду.

Ниву енергетики Ольга вибрала не випадково.
- Мене із дитинства цікавили різні технічні науки. Чомусь у шкільні роки фізика мені була цікавіша за історію. Крім того, так склалось, що життя нашої родини тісно пов’язане із Київським політехнічним інститутом. Мій дядько закінчив цей же інститут і виріс до кандидата технічних наук. Старша донька Руслана закінчила КПІ, і стала IT-спеціалістом. А менша донька Яна зараз здобуває таку ж професію, як у мене і чоловіка. Вона щойно закінчила перший курс, - поділилась Ольга Володимирівна.

- У Вас родина енергетиків? 
- Із майбутнім чоловіком Валерієм Миколайовичем ми познайомились в інституті: вступили на один факультет і навчались в одній групі. Потім він пішов до армії, а після повернувся на навчання, і ми одружились. Ми були студентською сім’єю. По закінченню, приїхали на малу батьківщину чоловіка – у Кам’янку, і разом із ним працювали у Кам’янському РЕМ. Мій свекор - Штрик Микола Дмитрович (19 липня відзначатимемо його 75-річчя), довгий час був директором Кам’янського району електромереж і за заслуги у галузі отримав державну нагороду – почесне звання "Заслужений енергетик України". Тож, наша сім’я є однією із родин енергетиків.

- Чим Вас привабила ця робота?  
- Робота захопила не одразу. Із роками приходять знання, а з ними і любов до професії. Адже, щоб вирішити проблему споживача, який зателефонував, найперше, що треба зрозуміти диспетчеру – це те, де конкретно він знаходиться. Тобто, де проживає абонент, яка там підстанція, яка прив’язка… Поки район електромереж не вивчиш, це досить важко. Розумієте, я приїхала у чуже, незнайоме мені місто. Потім з часом вивчила свій район електромереж і стало легше працювати. Мені подобається ця робота, бо якби не так, то хіба проробила б тут 27 років? Чи багато людей, які стільки пропрацювали на одному місці? 

- Ви – єдина жінка у колективі диспетчерів. Вам комфортно?
- Мені тут дуже добре працюється. Колектив хороший. Я ніколи не працювала у жіночому колективі, тому, як там – не знаю. Завжди була серед чоловіків. І завжди до мене було хороше ставлення. Тож для мене нормально бути у чоловічому колективі. За всі 27 років служби у районі електромереж було багато всього, і в основному хорошого. Робота енергетика дуже відповідальна та важлива. Вона потребує багато зусиль і часу. Тому просто хочу передати вітання колегам-енергетикам, які працюють у Товаристві. Бажаю всім міцного здоров’я та гідної оплати праці. Бо головне у житті – це здоров’я та улюблена справа. А все решта у енергетиків є – це люблячі родини, дружний колектив, і, звичайно ж, повага до професії.

Колектив, в якому працює Ольга Штрик, цінує, поважає та щиро любить її. 

- Разом із Ольгою Володимирівною працюю вже 15 років. Вона і чудова людина, і хороший спеціаліст. В оперативно-диспетчерській службі Ольга Володимирівна на своєму місці. Вона молодець, позитивна людина. У будь якій ситуації вона правильно працює і приймає виважені рішення. Коли говорять, що жінка-диспетчер здатна у нестандартних ситуаціях приймати правильні та нестандартні рішення, то це точно про нашу Ольгу Володимирівну. Аварійні відключення – це нестандартні ситуації. Диспетчеру треба мати сталеві нерви та холодний розум. Коли телефонують розлючені споживачі, потрібно дуже швидко знайти індивідуальний підхід до кожного та правильний варіант вирішення проблеми. Вона завжди впевнено долає ці труднощі – і проблему вирішить, і споживач залишиться задоволеним. Ще Ольга Володимирівна – красива жінка і щира людина, яка несе у наш колектив душевне тепло і створює атмосферу родинного затишку. Це надзвичайно важливо, бо специфіка роботи диспетчерів така, що ми дуже багато часу проводимо на роботі, і наш колектив, завдяки їй – це велика і дружна сім’я. Щиро дякуємо за це! - розповів про Ольгу Штрик її колега по роботі диспетчер Кам’янського РЕМ Віталій Петренко.
Закрыть