Заголовок сторінки

Продовжуємо розповідь про трудову династію Гуриних Чорнобаївського РЕМ. Старший син Миколи - Юрій прийшов у енергетику нещодавно. Має дві вищі освіти: педагогічну і економічну. Близько двох років він працює електромонтером з експлуатації електролічильників Чорнобаївського РЕМ. І досі не може пригадати, що ж його, професійного футболіста і фінансиста, привело у енергетику.

- Я й сам не знаю, як став енергетиком. Був професійним футболістом в смілянському ФК "Локомотив". Після розпаду клубу подався в банківську сферу а після 14 років роботи, раптом, із банкіра перекваліфікувався в енергетики. Мабуть, у районі електромереж запропонували більшу зарплату, - жартує Юрій Миколайович.

Юрій та його брати з дитинства захоплювались футболом. Колись і їхній батько Микола в молодості пару років грав за команду Чорнобаю. На відміну від братів, які обрали шлях батька - енергетику, Юрій вирішив зв’язати своє життя з цим видом спорту. Юна зірка футболу спалахнула у чорнобаївській команді "Хлібороб". Далі Юрій брав участь у чемпіонаті Черкаської області та УРСР у 1987 та 1989 рр. Грав за футбольні команди "Бершадь" (Вінничина) та "Колос" (смт.Чорнобай). 

Вершиною професійної кар’єри футболіста став п’ятирічний контракт із командою другої ліги "Локомотив" міста Сміла. Саме після закриття клубу Юрій пішов працювати в банк. 

Проте він не залишає футбол і зараз. Завдяки його навичкам професійного футболіста, футбольна команда Чорнобаївського РЕМ другий рік поспіль здобуває друге призове місце на турнірі із міні футболу ПАТ "Черкасиобленерго". А ще Юрій Миколайович вже десять років грає у команді "Ветеран" смт. Чорнобай, яка у цьому році стала чемпіоном області.

Юрій Гурин має чималі заслуги у спорті. Він трикратний чемпіон області з футболу, срібний призер чемпіонату області серед ветеранів, а у цьому році став золотим призером області по футзалу.  

Була у футбольній історії родини Гуринів і курйозна сторінка. Років 15 тому всі три брати зустрілися на одній футбольній грі… Юрій і Олександр грали у командах-суперницях, а В’ячеслав був суддею.

- Гра от-от мала закінчитись. Рахунок був 1:1. В один з гострих моментів В’ячеслав призначив пенальті, і, забивши його, наша команда виграла. Пам’ятаю, наступного дня ми всі троє сім’ями їздили відпочивати до Дніпра, так ще півдня дуже гаряче сперечались щодо правильності рішення арбітра. Адже, якби він замість пенальті призначив штрафний, матч міг закінчитись у нічию. Проте, ця ж ситуація показала, що нас – братів Гуринів – ніщо не зможе розсварити. А те, що кожен з нас має власну думку і вміє її відстоювати, тільки ще більше нас згуртовує, - розповів Юрій.

Юрій Гурин працює в службі енергозбуту електромонтером по заміні лічильників. Цю посаду він отримав вже будучи працівником РЕМ після проходження відповідних курсів. А службу в районі електромереж розпочав із посади контролера енергозбуту. 

- Пригадую, що дуже хвилювався, коли вперше встановлював лічильник. Думав, що у мене нічого не вийде. Але під керівництвом майстра взяв і зробив. Як кажуть, очам страшно, а руки роблять. І далі, чим більше працював, тим краще виходило, - Юрій Миколайович розповів про те, як долав наступну сходинку у кар'єрі енергетика. 

Найяскравіший спогад, пов’язаний з життям колективу, припав на буремні  часи боротьби за підприємство, яке попереднє керівництво кинуло за межу виживання.

- Найбільше запам'яталося почуття єдності і братерства, коли рік тому всі працівники "Черкасиобленерго" повстали проти повернення на підприємство керівництва, яке крало, брехало і ледь не довело Товариство до загибелі. Разом ми боролися за те, щоб відстояти майбутнє нашого Товариства, - пригадав Юрій Гурин.

Закрыть