Заголовок сторінки

Завершуємо нашу розповідь про трудову династію Гуриних Чорнобаївського РЕМ. Найменший син Миколи Гурина – В'ячеслав – з дитинства знав, що буде енергетиком. На відміну від батька і брата, свій вибір він зробив сам. Хоча…без прикладу батька тут не обійшлось.

- Маленьким я часто бував з батьком у нього на роботі. Дуже добре пам'ятаю "Новорічні вогники", які енергетики проводили для дітей своїх співробітників. Мені подобалось розказувати віршики Діду Морозу і отримувати від нього подарунки. Тут, у районі електромереж, мені все рідне і знайоме ще з дитинства. Любов до РЕМ та повага до його колективу виникли ще тоді, - пригадує В'ячеслав Гурин.

Ази професії енергетика В’ячеслав опановував у Черкаському політехнічному технікумі. А потім здобув вищу освіту у Кременчуцькому  державному політехнічному інституті.    

У Чорнобаївському РЕМ В’ячеслав працює вже 16 років. За цей час він встиг побути і контролером, і електромонтером із розподільних мереж, і електромонтером із заміни лічильників, і майстром енергозбуту. На даний час В’ячеслав Гурин обіймає надзвичайно відповідальну посаду – працює диспетчером оперативно-диспетчерської служби району електромереж. Перші кроки у професії В’ячеслав зробив у 19 років, коли по закінченню навчання у технікумі прийшов працювати у Чорнобаївський РЕМ.
 
- Моя перша професія у РЕМ - контролер  енергозбуту. По розподіленню у районі електромереж мені дісталось село Придніпровське. Ніколи раніше у тому селі не був. А тут довелось йти на трасу і на попутках добиратись. Отож, приїхав у Придніпровське, зайшов у сільраду і кажу: "Добрий день! Я у вашому селі контролер". Я ж молодий, неодружений, то вони мені оглядини зробили, а потім привели у колгоспну їдальню і сказали. "Ось наш контролер, коли прийде, йому давайте обід безкоштовно". І, справді, коли приходив, годували як на забій, - розповів В'ячеслав про те, як тільки починав працювати у РЕМ.

Та з особливою теплотою В’ячеслав Миколайович пригадує роки, коли він працював електромонтером із заміни лічильників. 

- Це була найцікавіша робота за всі ці роки. Раніше була планова заміна лічильників,  то ж у її рамках я об’їздив весь район, обходив усі вулиці і побував майже у кожному будинку. Траплялись безвідповідальні "цікаві" люди – з тих, хто любив користуватись електроенергією безобліково. Один раз зайшов до такого. Виявив, що він користувався електроенергією поза приладами обліку, а він за мною з вилами по двору ганявся (сміється), - пригадав  В'ячеслав Гурин.

Чорнобаївський РЕМ для наймолодшого представника династії Гуринів – це все його трудове життя. Та, власне, і особисте теж. Тут у районі електромереж поряд із ним працює аж дванадцятеро його кумів.  

- Пишаюсь тим, що працюю в РЕМ. Які б часи не були: скрутні чи ні, я люблю цей колектив, той мікроклімат, який тут панує. Адже це дуже важливо, коли людині комфортно у колективі. Тоді хочеться йти на роботу, і хочеться працювати. А ще я люблю свою роботу, бо так вийшло по життю, що моя професія – це моє хобі. Далеко не кожній людині так щастить із вибором професії, - резюмував В'ячеслав Миколайович.
Закрыть