Заголовок сторінки

8 вересня 2018 року в прадавньому місті Коростені (Житомирщина) відбувся Х Ювілейний Міжнародний Фестиваль дерунів. На Дерун-фест, відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами, прибули делегації з різних куточків України та з-за кордону.

Гостей свята частували стравами традиційної української кухні і, звичайно ж, дерунами. А їх тут був величезний вибір. Бо, як повідомив офіційний сайт міста Коростень, учасники смажили деруни галицькі, сумські, полтавські, подільські, чернігівські, англійські, польські, німецькі, іспанські, а також страусині та бургер-деруни.

Під час цьогорічного Дня деруна встановили аж три рекорди України:
- спекли 180-ти кілограмовий, найбільший в України дерун завдовжки 1 метр 62 см та завширшки 1 метр 20 см. На виготовлення деруна-рекордсмена пішло 220 кг картоплі, 9 кг борошна, 250 шт. яєць, 10 кг цибулі, 10 кг моркви, 3 л сметани, а також певна кількість солі, перцю та часнику, які додавали за смаком;
- на фестивалі офіційно зареєструвалось майже 12 тисяч людей в українських вишиванках (серед яких було кілька десятків черкащан);
- в одному місці зібрали найбільшу за всю історію проведення Дерун-фесту кількість людей з прізвищем Дерун та Дерунець.

Найсмачніше свято на Поліссі відвідала також і численна, дружна та весела делегація працівників ПАТ "Черкасиобленерго".

У коростенському міському парку енергетиків Черкащини зустрів корінний житомирянин, голова правління ПАТ "Черкасиобленерго" Олег Самчук. Як і годиться, у вишиванці, у доброму гуморі та у колі сім'ї. Як хлібосольний господар, котрий вітає дорогих гостей, голова правління пригостив колег житомирськими смаколиками і, звичайно ж, донесхочу нагодував запашними та хрусткими дерунами.

- Щиро вітаю вас, дорогі мої гості, на щедрій житомирській землі. Бажаю вам щастя, миру, здоров’я та довгих літ. І запевняю вас, що у нашому Товаристві все буде добре. Головне – щоб ми і надалі залишались єдиною міцною командою. Тож, тримайтеся разом, бережіть один одного і відпочивайте добре та безпечно, - звернувся до енергетиків Олег Самчук і запросив до столу.

Після частування черкащани, багато з яких взяли участь у конкурсі вишиванок, розійшлися вулицями святкового містечка. А вертаючись додому у доброму гуморі, черкаські делегати довго ділилися позитивними враженнями від побаченого під час Дерун Фесту-2018.

Закрыть