Заголовок сторінки

Інформація щодо застосування тарифу на електричну енергію для населення, яке проживає в житлових будинках, обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками

Розрахунки населенням за спожиту електричну енергію проводяться по тарифах, визначених постановою НКРЕКП України «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» від 26.02.2015 №220) (далі – Постанова НКРЕКП) та постановою НКРЕ України «Про затвердження Порядку застосування тарифів на електроенергію» від 23.04.2012 №498 (далі – Постанова НКРЕ) (із змінами та доповненнями).

Постановою НКРЕКП з 01 березня 2017 року встановлені тарифи на електричну енергію, що відпускається населенню, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у т.ч. в сільській місцевості):

- у період з 01 жовтня по 30 квітня (включно) за обсяг, спожитий до 3000 кВт год електроенергії на місяць (включно) – по 90 коп. за 1 кВт.год з ПДВ, а понад 3000 кВт год електроенергії на місяць – 168 коп. за 1кВт.год з ПДВ;

- з 01 травня по 30 вересня (включно) за обсяг, спожитий до 100 кВт.год електроенергії на місяць (включно) – по 90 коп. за 1 кВт.год з ПДВ, а понад 100 кВт.год електроенергії на місяць – 168 коп. за 1кВт.год з ПДВ.

ЗгідноПостанови НКРЕ, за наявності окремого обліку споживання електроенергії за періодами часу, розрахунки населення та споживачів, прирівняних до населення, проводяться за відповідними тарифами та такими тарифними коефіцієнтами:

Двозонні тарифи, диференційовані за періодами часу:


 

Період часу

 

нічний

денний

Тарифні коефіцієнти

0,5

1

Тривалість періоду, год.

З 23:00 до 7:00

В інші години доби


Тризонні тарифи, диференційовані за періодами часу:


 

Період часу

 

нічний

напівпіковий

піковий

Тарифні коефіцієнти

0,4

1

1,5

Період, год.

З 23:00 до 7:00

 

З 7:00 до 8:00
з 11:00 до 20:00
з 22:00 до 23:00

 

 

З 8:00 до 11:00
з 20:00 до 22:00

 

Опалювальний сезон для багатьох споживачів електричної енергії перетворюється на розкіш через зростання тарифів на комунальні послуги. Найбільша частина витрат – опалення.

Один з варіантів – встановлення 2-х або 3-х зонних лічильників електроенергії. Приміром, за наявності двозонного електролічильника вся електроенергія, яка споживається в нічний час (з 23:00 до 7:00), за умови дії тарифу на електроопалення, буде оплачуватися за вдвічі меншим тарифом – 45 копійок за кВт.год з ПДВ.

Для застосування тарифу для населення, яке проживає в житлових будинках, обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі у сільській місцевості) мають бути витримані певні умови.

1. Основною умовою є достатність дозволеної до використання потужності по договору про користування електричною енергією укладеного з ПАТ «Черкасиобленерго». У разі недостатньої дозволеної потужності споживач повинен замовити послугу з приєднання додаткової електричної потужності в порядку, передбаченому Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженими постановою НКРЕ від 17.01.2013 № 32.

2. Замовити у проектній організації, яка має сертифікованого виконавця, та надати на погодження в ПАТ «Черкасиобленрго» проект на житловий будинок щодо його облаштування електроопалювальною установкою.

3. Встановити електрообладнання у відповідності з розробленою проектною документацією.

4. Провести введення в експлуатацію реконструйованих та/або побудованих об'єктів.

5. Звернутися до ПАТ «Черкасиобленерго» з письмовою заявою для підключення електроустановки об'єкта з наданням копій необхідних документів (паспорт; ідентифікаційний код; узгоджений проект на переобладнання об'єкта та/або внутрішньобудинкових мереж; документ, який підтверджує право власності чи користування об'єктом; технічний паспорт на об'єкт із зазначенням виду опалення; протоколи електричних вимірювань).

6. У зв'язку із встановленням додаткового електрообладнання та вибору споживачем іншого виду тарифу на електричну енергію, для опалення належного йому об'єкта споживач має звернутись до ПАТ «Черкасиобленерго» щодо необхідності внесення змін до договору про користування електричною енергією, в частині зміни зазначеної у договорі величини електричної потужності, категорії надійності струмоприймачів, тарифної групи, переліку електроустановок, якими обладнано об'єкт споживача.

7. У випадку встановлення електроопалювальних установок в окремих квартирах, якщо відбувається збільшення загальної потужності відносно визначеної технічними умовами на об'єкт архітектури (багатоквартирний житловий будинок), технічні умови повинні розроблятися на об'єкт архітектури в цілому. Тобто, споживач повинен звернутися до власника (балансоутримувача) об'єкта архітектури, який, в свою чергу, має звернутися до електропередавальної організації з метою збільшення дозволеної потужності.

Шановні споживачі, звертаємо вашу увагу!

Тариф для населення, що проживає житлових будинках обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі у сільській місцевості) застосовується тільки до житлових будинків, по яким завершено будівництво, укладено договір про користування електричною енергією та фактично змонтовано електронагрівальне обладнання.

Щоб знизити витрати на оплату спожитої електроенергії, зареєструвати тарифи на електроопалення необхідно дотриматися установленого порядку при обладнанні об'єктів електроопалювальними установками.

Забороняється експлуатація електроопалювальних установок в житлових будинках, обладнаних з порушенням установленого порядку, і, відповідно, тариф на електроопалення на них не поширюється.

Таким чином, у разі виконання відповідних заходів та надання всіх необхідних підтверджуючих документів щодо обладнання об'єкта споживача електроопалювальною установкою, ПАТ «Черкасиобленерго» застосовує тариф на електричну енергію, як для населення, яке проживає в житлових будинках, обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками.

Закрыть