Заголовок сторінки

Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 року, № 2019-VIII відбувається реформування галузі, яке полягає у відокремлені функції розподілу електричної енергії від функції виробництва, передачі та постачання.
 
З 01.01.2019 року на території Черкаської області функцію розподілу електричної енергії здійснює ПАТ «Черкасиобленерго» відповідно до постанови НКРЕКП від 16.11.2018 р. №1477. Функцію постачання електричної енергії постачальником універсальної послуги з 01.01.2019 року покладено на ТОВ «Черкасиенергозбут» відповідно до постанови НКРЕКП від 25.09.2018 р. №1092.
 
Відносини між побутовими споживачами та енергопостачальною організацією щодо обліку та розрахунків за вироблену електричну енергію генеруючими установками приватних домогосподарств регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (далі – ПРРЕЕ), Порядком продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, що вироблена з енергії сонячного випромінювання об’єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств та Договором про купівлю-продаж електричної енергії, виробленої генеруючими установками приватного домогосподарства (далі – Договір про купівлю-продаж).
 
Відповідно до п. 6.1 Договору про купівлю-продаж електричної енергії, виробленої генеруючими установками приватного домогосподарства (далі – Договір про купівлю-продаж), строк дії даного Договору не може перевищувати строку Договору про користування електричною енергією, який укладений з побутовим споживачем.
 
Таким чином, ПАТ «Черкасиобленерго» заявляє про розірвання з 01.01.2019 року дії договорів про купівлю-продаж.
 
Пунктом 2 ПРРЕЕ передбачено, що переукладення договорів споживачів з учасниками роздрібного ринку відбувається шляхом приєднання споживача до публічних договорів приєднання (зокрема Договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг).
 
Відповідно до Закону, виконання обов`язку щодо купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом у приватних домогосподарств буде здійснювати ТОВ «Черкасиенергозбут», з яким споживачу необхідно укласти договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг та договір про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом приватним домогосподарством.
 
Для укладення цих договорів споживачам необхідно звернутися до районних представництв – Центрів обслуговування споживачів ТОВ «Черкасиенергозбут». Під час оформлення взаємовідносин у порядку, передбаченому ПРРЕЕ, переукладення договорів про купівлю – продаж за «зеленим» тарифом із постачальником універсальних послуг ТОВ «Черкасиенергозбут» здійснюється на умовах чинних договорів про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом, оформлених до 01.01.2019 р.
Закрыть