Заголовок сторінки

За неофіційною статистикою, принаймні раз на місяць енергетики змушені ліквідовувати наслідки аварійних ситуацій, спричинених самовільним спилюванням дерев. Зазвичай це роблять власники домогосподарств, яким дерево або заважає, або потрібне в якості сировини. Так, учора, 23 січня, у селі Сегединці Городищенського району жителі вирішили спиляти горіх, який ріс у їхньому дворі. І хоча дерево й знаходилося на відстані 9-ти м від охоронної зони, проте було настільки високим, що впало на лінію електропередачі 0,4 кВ. Внаслідок цього в селі було знеструмлено 16 абонентів.
- На жаль, такі випадки непоодинокі. І на щастя, цього разу ніхто не постраждав, - говорить заступник директора технічного ПАТ "Черкасиобленерго" Павло Солоха. - Тому хочу звернути увагу жителів як сільської, так і міської місцевості на те, що самовільне спилювання дерев - небезпечне, навіть якщо дерево росте поза межами охоронної зони. Нагадую, що для ліній 0,4 кВ ця межа становить 2 м, для ліній 10 кВ - 10 м. У цій зоні не повинно бути ніяких будівель, скирт, дерев, пристроїв, які можуть становити небезпеку для ліній. Однак, якщо дерево росте поза межами охоронної зони, перш ніж його спилювати, потрібно обов’язково проконсультуватися з працівниками РЕМу. Саме вони мають оглянути місцевість і з’ясувати, чи немає поряд ліній, підстанцій тощо. А в разі необхідності - провести відключення. На жаль, люди всіх цих факторів часто не враховують, особливо - висоти падіння дерева. Як наслідок - обірвані лінії, які становлять загрозу для людей і тварин.
 
Нині в Сегединцях, за словами Павла Солохи, працює бригада Городищенського РЕМу і поліція. Останні мають з’ясувати винуватців аварії та притягнути їх до відшкодування матеріальних збитків. Протягом дня електропостачання в селі буде відновлено.
Закрыть