Заголовок сторінки

Нагадуємо, що з 1 січня 2019 року в Україні вступила в дію реформа вільного ринку електроенергії. За її умовами, кожен споживач тепер має можливість самостійно обирати постачальника електроенергії. Відтак на ринку електроенергії з’являються нові компанії-постачальники електроенергії, які утворені зокрема і на виконання вимог нового закону "Про ринок електричної енергії".

Здебільшого постачальники електричної енергії – це комерційні структури, які отримали відповідну ліцензію і набираються достатнього досвіду та фінансових можливостей для здійснення якісного та довготривалого постачання значних обсягів електроенергії.

Тому разом із можливістю самим обирати, у кого і за якими цінами купувати електроенергію, перед споживачами постає і необхідність вибору надійного постачальника електроенергії в конкурентному середовищі. Насамперед при виборі постачальника варто звертати увагу на його надійність, адже на ринку електроенергії, на жаль, почали з’являтися як не дуже сумлінні постачальники, так і відверті шахраї, які за рахунок необізнаностю та бажання споживачів «заощадити» можуть пропонувати демпінгові, тобто нижчі за риночні, ціни з метою залучення клієнтів. Такі методи конкуренції належать до недобросовісних. Адже споживачі лише на перший погляд від цього виграють. Натомість у результаті отримують низьку якість послуг, некомпетентне обслуговування та суттєве зростання ціни у подальшому.

Інші недобросовісні постачальники можуть пропонувати такі знижки на електричну енергію, які призведуть до того, що в подальшому самі ж працюватимуть у збиток і навіть не зможуть забезпечити покриття своїх витрат на закупівлю електричної енергії. Добросовісні постачальники таких знижок надати не в змозі, через що пересічний споживач може помилково сприймати їх як неконкурентоспроможні. Тому споживачам при виборі нового постачальника електричної енергії варто оцінювати ризики та виважено приймати рішення, щоб не стати частиною фінансової піраміди, за принципом якої будують свою роботу компанії-шахраї. Суть цієї схеми полягає в укладенні договорів про постачання електричної енергії з якнайбільшою кількістю споживачів. Закупівля електроенергії для одних споживачів здійснюється за рахунок отримання попередньої оплати від інших. Довго тривати така «співпраця» не зможе і в результаті закінчиться зникненням постачальника та припиненням постачання електроенергії. Забезпечити ж надійне електропостачання можуть лише досвідчені та професійні компанії, які мають відповідні знання, практику та належні фінансові ресурси.
Закрыть