Заголовок сторінки

Сьогодні, 6 лютого, представники керівного складу ПАТ "Черкасиобленерго" взяли участь у засіданні Круглого столу, організованого Комітетом Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Тема заходу: "Роздрібний ринок електричної енергії України: перший місяць функціонування, виклики, проблеми та шляхи їх подолання".
Завданням учасників круглого столу є обговорення стану запровадження з 1 січня 2019 року правил функціонування роздрібного ринку електричної енергії, передбачених Законом України "Про ринок електричної енергії", виявлення правових прогалин або недоліків, напрацювання пропозицій для удосконалення правовідносини між споживачами електричної енергії, операторами системи розподілу, постачальниками електричної енергії та іншими суб’єктами відносин у цій сфері.
 
До участі в роботі круглого столу долучилися депутати профільних комітетів Верховної Ради України, представники Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, посольств провідних країн, міжнародних організацій, операторів системи розподілу та постачальників електричної енергії, а також інших суб’єктів ринку електричної енергії, галузевих асоціацій та асоціацій споживачів, ТКЕ та водоканалів, профільних неурядових організацій та провідних ЗМІ.
 
- Сьогодні цей круглий стіл зібрано насамперед для того, щоб виявити та подискутувати з приводу того, що вже вдалося зробити в межах реформи ринку електроенергії, а над чим іще потрібно працювати, - говорить Олександр Домбровський, в.о. Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. - Головним для нас був і залишається споживач, який тепер має право самостійно обирати постачальника, а наше завдання - забезпечити для цього всі умови. 

Станом на вчора, за словами Олександра Домбровського, в Україні вже з’явилося 302 постачальника електричної енергії. Для порівняння: у Німеччині ще в 2017 на ринку електроенергії конкурувало 1150 компаній, які пропонують біля 15000 гібридних послуг на поставку електричної енергії споживачу. 

- Ми вирішили відійти від монополії, адже від більшої конкуренції споживач тільки виграє, - говорить Олександр Домбровський. - Тому дякую всім колегам, які долучилися до круглого столу, та народним депутатам. Але просив би сьогодні провести якісну та професійну дискусію, без політики, з думкою про те, як покращити наші послуги та як впровадити найкращі з існуючих. 
Реформа ринку електроенергії, як і будь-яка інша важлива реформа, - ініціатива складна, але вкрай важлива. Такої думки дотримується перший секретар Посольства Великобританії Кейті Коттрел

- Дійсно, сьогодні потрібно приймати важкі рішення, але ми підтримуємо продовження реформ задля загальних інтересів, - відзначила Кейті Коттрел.

На думку представників керівного складу ПАТ "Черкасиобленерго", подібні робочі зустрічі, обговорення та дискусії у форматі круглого столу - актуальна на сьогодні ініціатива. Адже реформа ринку електроенергії запроваджується в регіонах України досить швидкими темпами.

- Обмін досвідом між теоретиками та практиками - дуже важливий, - відзначає директор з економіки та фінансів ПАТ "Черкасиобленерго" Сергій Рябцев. - Адже в кожній області країни є своя специфіка. Маємо нагоду не лише поділитися позитивними напрацюваннями, але й спільно виявити слабкі сторони, напрацювати пропозиції для удосконалення співпраці між споживачами електричної енергії, операторами системи розподілу та постачальниками електричної енергії. Але головне, щоб усі виявлені проблеми було взято до уваги та вирішено в найкоротші терміни.

Закрыть