Заголовок сторінки

27 років працює в службі релейного захисту та автоматики ПАТ "Черкасиобленерго"
Сергій Тяктєв.
Народився він 4 жовтня 1962 року в робітничій сім’ї, яка проживала в селищі міського типу Червоний пагорб в Башкірії. Закінчивши школу з відмінними оцінками, в 1981 році пішов на службу в війська протиповітряної оборони. Після військової служби у 1983 році він вступив до Московського енергетичного інституту. Під час навчання Сергій Володимирович зустрів свою другу половинку – Валентину, яка теж навчалась в цьому ж закладі. У молодого подружжя народилася донечка. Після закінчення навчання родину направили в Казахстан для роботи на головній підстанції Екібастузького вугільного басейну.

Головна підстанція Екібастузького басейну має вищу напругу 1150 кВ (кіловольт) та потужність 2000 МВТ. Обслуговування такого обладнання вимагає від працівників високої кваліфікації та, які можна отримати тільки під час обслуговування цього обладнання. Працюючи на цій підстанції, Сергій Володимирович обіймав посаду майстра релейної служби, а його дружина – чергового інженера. Ці роки роботи стали визначальними в набутті досвіду та подальшій долі.
В 1992 році родина переїхала на батьківщину Валентини Олексіївни – в місто Черкаси, та влаштувалися на роботу в Черкаське підприємство лівобережних мереж. Сергій Володимирович обійняв посаду майстра служби релейного захисту та автоматики (СРЗА), а Валентина Олексіївна почала працювати черговим підстанції 330 кВ "Черкаси".

В 1997 році Сергій Володимирович став заступником начальника  СРЗА. Це був непростий час для служби релейного захисту та автоматики. Тоді, внаслідок проведеної реорганізації Центральної енергосистеми, найбільш кваліфіковані інженери Центральної СРЗА були відокремлені і припинили надавати консультації інженерам релейних служб енергетичних підприємств. Відсутність комунікації могла б поставити під загрозу обслуговування складних пристроїв РЗА нашого Товариства, але знання та досвід Сергія Тяктєва дозволили релейній службі гідно витримати це випробування.
На початку двохтисячних, Сергій Тяктєв виконав унікальний, на той час, проект релейного захисту підстанції 150/35/10 кВ "Умань". Вперше в Україні були застосовані мікропроцесорні пристрої релейного захисту вітчизняного виробництва. Саме цей проект став типовим проектом, який тепер застосовується для підстанцій з напругою 110-150 кВ. У 2003 році він очолив налагоджувальні роботи на підстанції "Умань" і паралельно навчав персонал релейної служби новим методам обслуговування пристроїв РЗА.

Нині, крім керівної роботи, Сергій Тяктєв продовжує обслуговувати найбільш складні пристрої релейного захисту, виконувати проектні і налагоджувальні роботи, а головне – ділиться досвідом та передає знання молодим поколінням інженерів релейного захисту та автоматики.
Закрыть