Заголовок сторінки

Сьогодні український народ разом з Європою та світом вшановує пам’ять усіх тих понад 80 мільйонів людей різних рас і націй, чоловіків і жінок, воїнів і мирного населення, малих дітей і літніх людей, загиблих і тих, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тих, хто загинув на її фронтах, в окопах, під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах чи зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.
Ми пам’ятаємо жахливі події Другої світової війни. Ми пам’ятаємо, що зупинити агресора вдалося лише спільними зусиллями і крапку у світовій трагедії вдалося поставити ціною мільйонів жертв та зруйнованих доль.
 
Пам'ятаємо заради майбутнього… Ніколи знову…
 
 
Історична довідка
 
Друга світова війна тривала з 1 вересня 1939 по 2 вересня 1945 року. У війні взяло участь понад 60 країн. Безпосередню участь у бойових діях брали понад 100 мільйонів осіб. Загальні людські втрати оцінюються від 50 до 80 мільйонів осіб, більшість з яких були мешканцями Радянського Союзу та Китаю.
 
8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла Акт про беззастережну капітуляцію Збройних сил Нацистської Німеччини. Акт був підписаний 7 травня у Реймсі (Франція), однак, ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США було проведено велелюдні заходи.
Закрыть