Заголовок сторінки

Останнім часом все частіше з’являються новини про підлітків-шукачів гострих відчуттів. Хтось із них вилазить на електроопори, а хтось стрибає по вагонах потягів. І, на жаль, така гонитва за "лайками" в соцмережах закінчується трагічно. Відповідальність, у першу чергу, лежить на батьках та вихователях. Дорослі мають пояснити дітям, на яку небезпеку вони наражають себе або оточуючих, нехтуючи елементарними правилами електробезпеки. Можливо, хтось про них забув, прослухав чи не знав.ПАТ "Черкасиобленерго" просить Вас знайти п'ять хвилин та поцікавитися у своїх дітей, що вони знають про загрозу від електричного струму. Як виглядає трансформатор, чому не можна торкатися дротів? Куди не заходити, не залазити, не заглядати, навіть якщо інші підлітки підбурють на це? Обізнаність Вашої дитини може запобігти непоправному.

Здавалось би, є прості правила, яким учать ще в школі. І те, що не можна торкатися дротів, які лежать на землі, лазити на електроопори та заглядати у трансформатори теоретично знає кожен. Однак безстрашних підлітків це не зупиняє – вони хизуються своїми екстремальними селфі, гуляють дахами потягів і забираються на електроопори.

ПАТ «Черкасиобленерго» звертається до всіх громадян із проханням постійно пояснювати дітям, що електричний струм небезпечний для життя, аби убезпечити їх від нещасних випадків.Отже, відкладіть на кілька хвилин усі справи і нагадайте дітям, що НЕ можна:

- торкатися електричного кабелю, який лежить на землі та проводів ліній електропередачі;
- наближатися до обірваних проводів ближче 8 метрів;
- залазити на опори ліній електропередачі;
- відчиняти двері трансформаторних підстанцій і проникати всередину них;
- залазити на дерева, які ростуть під проводами ліній електропередачі. 
- палити багаття чи суху траву під проводами електроліній і повітряними вводами будинків.
- наливати воду у чайник, якщо він знаходиться на підставці і увімкнений у мережу;
- витирати вологою ганчіркою проводи, розетки, електроприлади тощо;
- підвішувати будь-які речі на проводи, вимикачі та розетки;
- торкатися проводів, що провисають або мають пошкоджену оболонку ізоляції та інше.

Наголосіть дітям:

Заборонено підходити до обірваного дроту повітряної лінії, який лежить на землі чи звисає з опори, ближче, ніж на 8 метрів. Якщо з тих чи інших причин людина опинилась ближче, ніж на 8 метрів до обірваного проводу, необхідно відходити на безпечну відстань, переміщуючи ступні ніг по землі і не відриваючи їх одну від одної.

У разі виявлення обірваного проводу лінії електропередачі, відчинених дверей електроустановки - необхідно негайно повідомляти дорослих.

Детальнішу інформацію можна переглянути на сайті ПАТ «Черкасиобленерго» у розділі «Охорона праці та електробезпека». Там ви також можете завантажити пам’ятки та ознайомитися з інформаційно-пізнавальними матеріалами як для дітей, так і для дорослих. 

Крім того, ПАТ "Черкасиобленерго" розробило журнал «Енергетика очима дітей. Веселі уроки», в якому фахівці служби охорони праці Товариства зібрали вичерпну інформацію про правила електробезпеки для дітей у цікавій і доступній для них формі.
                                                                                                                                                                                     завантажити журнал

При виявленні обривів електричних проводів чи інших пошкоджень в електричних мережах необхідно негайно повідомити оперативно-диспетчерську службу Товариства за телефонами, які нанесені на шафи трансформаторних підстанцій, або кол-центр ПАТ «Черкасиобленерго» за багатоканальними номерами (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48. Кол-центр надає консультації та реагує на звернення цілодобово.

Закрыть