Заголовок сторінки

Зелені насадження, які ростуть безпосередньо біля трас повітряних ліній електропередачі, можуть спричинити перебої в електропостачанні. Тому бригади ПАТ «Черкасиобленерго» постійно проводять роботи з розчистки ліній електромереж. Працюють регулярно цілий рік: і в спеку, і в холод, за будь-яких погодних умов. Усе – задля надійного та безперебійного електропостачання черкащанам.

- На 2020 рік заплановано провести розчистку вздовж п’яти тисяч кілометрів трас повітряних ліній та виконати капітальні ремонти двох тисяч кілометрів ліній електропередачі, з метою підвищення надійності та якості електропостачання, - наголосив директор технічний Володимир Заврін.

Всі структурні підрозділи ПАТ «Черкасиобленерго» мають заздалегідь складений план-графік розчистки трас повітряних ліній, згідно з яким виконують планові обрізки дерев.

– В даний момент ми проводимо обрізку гілок дерев від лінії електропередачі. Це виконується задля більшої безпеки передачі електроенергії споживачам, – розповідає електромонтер Черкаського міського РЕМ Валентин Котеленець.Планова обрізка проводиться задля того, щоб уникнути аварійних ситуацій, які можуть статися, коли гілки електропередачі падають на дроти і обривають їх.

За словами Валентина Олександровича, місцеві жителі здебільшого з розумінням ставляться до таких робіт, адже люди розуміють, що це робиться для їх блага. При цьому додає: кількість адрес, за якими працює щодня, бригада не визначає, вимірюють усе довжиною лінії.

- Визначаємо лінію, а це може бути і 5 кварталів, і 10, все залежить від довжини лінії та інтенсивності росту дерев. У приватному секторі їх зазвичай більше, – каже він. – Загалом, обсяги робіт визначаються потребою в обрізці гілок.

Однак робота таких бригад – це не лише планові розчистки та обрізки. Ускладнення погодних умов можуть призвести до аварійних відключень. Тоді бригада виїжджає на місце, щоб якомога швидше відновити електропостачання.

- Розчистка траси проводиться насамперед для того, аби не допустити обриви проводів через падіння на них гілок, що може трапитися, наприклад, при шквальному вітрі. Важливо забезпечити технічну справність ліній, адже від цього залежить надійність електропостачання, – зазначає майстер служби високовольтних ліній ПАТ «Черкасиобленерго» Юрій Бобух.

При розчистці траси повітряних ліній електропередачі проводяться планові відключення електропостачання. Дізнатися про такі ви можете самостійно, зайшовши на офіційний сайт Товариства у розділ Споживачам/Планові та позапланові відключення.

На сторінці, що відкриється, вам необхідно:
- обрати потрібний район електричних мереж із запропонованого переліку та натиснути на його назву;
- обрати поточний місяць для завантаження файлу на комп’ютер, планшет або мобільний телефон, яким ви користуєтесь.

ПАТ «Черкасиобленерго» закликає бути пильними, та при виявлені обірваних проводів, повалених дерев або гілок на лінії електропередачі тощо, терміново повідомляти про небезпеку ПАТ "Черкасиобленерго" за цілодобовими багатоканальними номерами (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48 або номером диспетчерської служби району електричних мереж, чи управління ДСНС за номером 101, або до місцевих органів влади.

Закрыть