Заголовок сторінки

8 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла Акт про беззастережну капітуляцію Збройних сил нацистської Німеччини.Сьогодні Україна разом із європейськими державами та світом вшановує пам’ять усіх, хто боровся з нацизмом та став невинною жертвою найбільш кривавої і жорстокої війни в історії людства.

У Другій світовій війні загинули понад вісімдесят мільйонів людей, наша нація втратила кожного п'ятого.

Цей день – день пам’яті про мільйони вбитих, закатованих, скалічених, осиротілих доль по всьому світу, про горе, яке не має повторитися ніколи. Наш обов'язок шанувати подвиг українського народу та всіх, хто доклав зусиль для перемоги над Антигітлерівською коаліцією та пам’ятати історію світової трагедії заради кращого майбутнього. Пам’ятати, щоб ніколи знову…

Історична довідка
Друга світова війна тривала з 1 вересня 1939 по 2 вересня 1945 року. У війні взяло участь понад 60 держав, з існуючих на той момент семидесяти трьох. Безпосередню участь у бойових діях брали понад 100 мільйонів осіб.

8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла Акт про беззастережну капітуляцію Збройних сил Нацистської Німеччини. Акт був підписаний 7 травня у Реймсі (Франція), однак, ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США було проведено велелюдні заходи.

Як зазначає Інститут національної пам’яті, загальні втрати військових та цивільного населення склали від 50 до 85 мільйонів осіб. Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».

Закрыть