Заголовок сторінки

Тихе і «спокійне» хобі - риболовля - влітку є особливо популярним. Проте, щоб отримати гарний улов, а не клопіт, не варто забувати про правила електробезпеки.
У випадках, коли поблизу водойм знаходяться повітряні лінії електропередачі, електрострум може стати небезпечним для життя. У населеній місцевості нормована відстань від проводів повітряної лінії електропередачі напругою 10 тисяч вольт до поверхні землі становить 7 метрів. Може трапитися так, що безпечний рибалка, добре розмахнувшись, випадково «дотягнеться» вудкою до проводу. Сучасні знаряддя лову досить довгі і їх виготовляють із матеріалу, який добре проводить електричний струм. Тому небезпечним для життя може стати навіть наближення до дротів на відстань, меншу, ніж півтора метри. 

Незважаючи на те, що на вудках часто стоїть відповідний попереджувальний знак і виробники застерігають не користуватися ними біля ліній електропередач, рибалки часто нехтують цими правилами, що може призвести до трагічних наслідків. Так само часто безпечні відпочивальники ігнорують спеціально встановлені знаки, що попереджають про загрозу.

ПАТ «Черкасиобленерго» нагадує: у межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв риболовля забороняється! Пам’ятайте про це і обов’язково попередьте дітей, які у вільний від навчання час шукають для себе способи активного відпочинку.

Межі охоронних зон уздовж повітряних ліній електропередачі:
2 м – до проводів напругою до 1кВ;
10 м – до проводів напругою до 20 кВ;
15 м – до проводів напругою до 35 кВ;
20 м – до проводів напругою до 110 кВ;
25 м – до проводів напругою до 150-220 кВ.

Охоронні зони електричних мереж також встановлюються за периметром трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв – на відстані 3 м від огорожі або споруди.

Обернутися трагедією може і риболовля в грозу, особливо в охоронних зонах ЛЕП. Вудка в таких випадках виступає провідником струму і може притягувати удар блискавки.

Не слід забувати і про те, що в разі падіння дротів на землю, наприклад, під час сильного вітру, виникає крокова напруга, яка вражає струмом на відстані восьми метрів. Наближатися до такого проводу смертельно небезпечно.

Дотримуйтесь вимог попереджувальних та заборонних плакатів, якими у Черкаській області позначені місця заборони риболовлі в охоронних зонах повітряних ліній елктропередачі!

При виявленні обривів електричних проводів чи інших пошкоджень в електричних мережах необхідно негайно повідомити оперативно-диспетчерську службу Товариства за телефонами, які нанесені на шафи трансформаторних підстанцій, або кол-центр 24/7 ПАТ «Черкасиобленерго» за багатоканальними номерами (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48. Кол-центр надає консультації та реагує на звернення цілодобово. При виникненні нещасних випадків негайно викликайте швидку допомогу за номером телефону 103.

Бережіть себе та своїх близьких – рибальте лише у безпечних місцях!

Закрыть