Заголовок сторінки

З настанням осені активізується особлива категорія населення – палії сухої трави. Мешканці приватного сектору та власники дач починають активно наводити порядки у домогосподарствах, знищуючи вогнем усе зайве – гілки, бур’ян, залишки городини. Особливо небезпечно це робити в охоронних зонах ліній електропередачі та поблизу електроустановок.Абсолютна більшість пожеж в екосистемах відбувається з вини людини. Додати до цього нинішні погодні умови – засуху – і ситуація стає ще загрозливішою.

Надто небезпечними є пожежі в межах охоронних зон – поблизу енергетичних об’єктів та ліній електропередачі. Це земельна ділянка і повітряний простір по обидва боки від крайніх проводів для повітряних ліній напругою: до 1 кВ – 2 м, до 20 кВ – 10 м, 35 кВ – 15 м, 110 кВ – 20 м. По периметру трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв охоронна зона - на відстані 3 м від огорожі або споруди.

ПАТ «Черкасиобленерго» нагадує: під проводами та поблизу енергетичних об’єктів розводити багаття категорично ЗАБОРОНЕНО. Вогонь та висока температура можуть спричинити замикання, а інколи навіть аварійне вимкнення лінії. При цьому може статися обривання проводу і як наслідок – удар струмом, який нерідко закінчується летально.

Отже, в охоронних зонах НЕ МОЖНА:
- розпалювати вогонь, курити або залишати недопалки;
- складати сіно, солому чи інші легкозаймисті матеріали. Суху траву не можна зберігати не лише на території електричних підстанцій, а і навколо них на відстані ближче 100 м.
- розміщати звалища різних горючих і хімічнонебезпечних відходів.

Ситуація зі спалюванням сухої трави лише погіршується, хоча просвітницька робота в цьому напрямку ведеться досить активно, населенню систематично надається інформація про шкоду спалювання сухої трави для здоров’я людини, наводяться наочні приклади того, як це шкодить тваринам. При цьому головні аргументи паліїв досить банальні – «Це цілком безпечно» і «Так робили мої діди, і я робитиму». Аби трохи втихомирити щирих прихильників традицій, законодавець врішив покарати їх гривнею.

Тож Верховна Рада суттєво збільшила штрафи за спалювання сухої трави. Мінімальна сума штрафу зросла із максимальних 170 гривень до 5100 гривень. Відповідний закон ухвалили у квітні цього року.

Згідно з ним, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, - карається штрафом від 1 тис. 700 грн до 3 тис. 400 грн для громадян, від 3 тис. 400 грн до 5 тис. 100 грн для посадових осіб.

Крім того, закон чітко визначає міру покарання за забруднення повітря, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць тощо, а також за порушення вимог пожежної безпеки в лісах та виникнення лісових пожеж.

У разі виявлення загоряння в охоронних зонах ліній електропередачі або на іншому об'єкті енергетики негайно повідомте за телефоном "101" пожежно-рятувальний підрозділ або зверніться за багатоканальними номерами кол-центру ПАТ «Черкасиобленерго» (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48.

Бережіть себе і своїх близьких! Не нехтуйте правилами безпеки!

Закрыть