Заголовок сторінки

Йому 82 роки, 60 із них він в енергетиці. Проте Олександр Феофанович Шпетний років не відчуває. Нині він працює електромонтером у службі засобів диспетчерського та технологічного зв’язку. У чому секрет молодості завзятого енергетика та звідки черпає енергію – читайте далі.

- Тут все змінилося до непізнаваності. Я коли прийшов сюди, тут адміністративна будівля була, невеличка одноповерхова. Це був грудень 1960 року. Тоді там навіть було пічне опалення. Я зайшов в абонентську службу, влаштувався на роботу і почав працювати контролером. У мене було кілька дільниць. Я за день обходив до пів сотні абонентів. Ми тоді пам’ятаю знімали показники лічильника і відразу виписували квитанції абонентам, - каже Олександр Шпетний.Народився він у місті Бікін, Хабаровського краю. Батько військовий, мати домогосподарка. Крім Олександра Феофановича родина виховувала ще п’ятьох дітей. Після демобілізації батька вирішили повернутися в Україну. Родина мала українське коріння. Волею долі опинилися в Черкасах. Тоді 22-ти річний юнак відразу кинувся на пошуки роботи. Свої сили вирішив спробувати на підприємстві «Черкаські електромережі». Саме таку назву тоді мало ПАТ «Черкасиобленерго». Згадує, спершу влаштувався контролером.
Олександр Феофанович каже - про професію енергетика мріяв з дитинства. І прилюбував її не випадково. Адже ще з юних років він був завзятим радіолюбителем.

- Я виписував піонерську газету, там були різні схеми поробок. Я самотужки виготовляв фільмоскопи та радіоприймачі, - говорить він.

Три роки Олександр Шпетний пропрацював контролером. Потому пішов на підвищення. Відразу після закінчення Харківського інституту інженерів комунального будівництва почав працювати інспектором у тодішньому Черкаському обласному енергонагляді. Чоловік згадує - своїми перевірками «страхали» усі підприємства області. 

- Пам’ятаю, у 1970 році ввели ліміти на електроенергію, а ми якраз контролювали усі підприємства області, щоб споживали відповідально і економно. У ті часи величезний дефіцит був на електроенергію, - каже Олександр Шпетний. - Було навіть таке, що після роботи йшли на так звані режимні заходи і з 18:00 – до 22:00 знімали показники лічильників. Якщо підприємство перебирало ліміт – штрафували. Нераціональне використання електроенергії в ті часи це було дуже серйозно.Олександр Шпетний разом із підприємством переживав різні часи, пам’ятає на своїй трудовій діяльності чимало реорганізацій. Крім роботи у Черкаських електромережах, Черкаському обласному енергонагляді, працював й при об’єднанні Черкаського Правобережного та Лівобережного підприємств електромереж в одне ціле. Також у свій час був свідком створення ПАТ «Черкасиобленерго».

Нині Олександр Шпетний працює у службі засобів диспетчерського та технічного управління. Він електромонтер найвищого, 6-го розряду. Досвіду йому не позичати. Усі роботи на кабельних лініях проходять під його пильним оком.- Наша служба веде по кожному підприємству так звані паспорти. Ми чітко знаємо де розташовані наші кабелі, щоб під час виконання тих чи інших робіт не пошкоджувалися наші лінії, - говорить Олександр Шпетний.

Крім цього, в обов’язки чоловіка входить ще й ремонт телефонних апаратів. Обслуговування охоронної сигналізації – теж справа рук Олександра Феофановича. Попри насичений робочий графік, на роботу не жаліється.- Люблю такий ритм - і роботи, і життя взагалі. Я постійно на ногах. А чого його сидіти на одному місці? Так почуваєш себе набагато молодшим та активнішим, - ділиться Олександр Шпетний.

Гідно цінують досвідченого колегу в колективі. Наголошують: працювати з ним одне задоволення.- Я багато чого дізнався від Феофановича. Він гарно працює з кабелешукачем, я, наприклад можу п’ять разів пройти і не знайти пошкодження на лінії, а він із першого разу знаходить, от що значить досвід, - ділиться кабельник служби засобів диспетчерського та технологічного управління Василь Заривняк.

Він не шкодує ані сил, ані досвіду своїх для колег, - каже голова профкому Олександр Чорний. Навпаки, залюбки ділиться ним, аби молоде покоління гідно працювало на благо Товариства.- Він - один із кращих працівників Товариства, заслужений ветеран енергетики. Любить свою роботу, працює і передає досвід. Пройшов довгий трудовий шлях у різних структурах. Сподіваюся, він і надалі ще багато принесе користі для нашої компанії, - впевнений голова профкому Олександр Чорний.

Радіолюбитель у душі, енергетик за покликанням, Олександр Феофанович ще й музикант. У свій час він грав у духовому оркестрі на альті. Потому була труба. Сьогодні він радує колег грою на акордеоні.- В обід, коли є можливість, та вдома граю, щоб пальчики не забували, - розповідає він.
Відомий Олександр Феофанович ще й своїм хистом до малювання. Його перша робота нині красується у кабінеті голови профкому Олександра Чорного і є своєрідним талісманом.
- Свою першу картину Олександр Феофанович подарував нам у день святкування нашого професійного свята. Ми давно знали, що він гарно малює, бачили його роботи і пам’ятаю, саме на День енергетика вирішили влаштувати імпровізовану виставку його робіт. Всі були дуже вражені і він настільки розчулився тоді, що подарував нам картину. Вона була для нього цінна – адже це перша робота, - згадує голова профкому Олександр Чорний.

Крім кращого працівника Товариства, Заслуженого ветерана енергетики він гордо носить звання мудрого батька та турботливого дідуся. Олександр Шпетний має двох дітей – сина та доньку. Також допомагає виховувати двох онуків.Завзятий, енергійний та люблячий життя Олександр Шпетний вміло поєднує роботу з улюбленими заняттями і більше часу намагається проводити з родиною. Саме це і називає головними секретами бадьорості та енергії на кожен день. Колектив ПАТ «Черкасиобленерго» бажає Олександру Феофановичу і надалі берегти свій запал до життя і ділитися ним з колегами.

Закрыть