Заголовок сторінки

ПАТ «Черкасиобленерго» нагадує споживачам, що робити, якщо у помешканні зникло світло.Перш за все, необхідно перевірити квартирні запобіжники. Можливо, причина саме в них. Якщо при увімкнених запобіжниках світло не з’явилося і ви впевнилися, що причина не внутрішньобудинкова - телефонуйте до кол-центру 24/7 Товариства, аби дізнатися про причину зникнення світла. Він працює в цілодобовому режимі за багатоканальними номерами (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48.

Нерідко світло зникає через аварійні ситуації. Найчастіше вони трапляються через несправне обладнання або пошкодження чи порив ліній електропередачі внаслідок негоди – сильного вітру, налипання мокрого снігу тощо. У такому випадку слід знову ж таки зателефонувати на гарячу лінію та дочекатися фахівців служби. Ні в якому разі не намагайтеся власноруч лагодити електричне обладнання. Це може бути небезпечно для життя. Якщо ж ви побачили обірваний провід, що лежить на землі, відійдіть на безпечну відстань (не ближче, ніж 8 метрів), по можливості огородіть місце, де лежать дроти та попередьте оточуючих про небезпеку.

Якщо ви проживаєте у багатоквартирному будинку знеструмлення можливе через несправність внутрішньобудинкових мереж. У такому випадку необхідно звернутися до обслуговуючої організації, яка відповідає за мережу всередині будинку, або до голови ОСББ. Саме представник компанії-управителя має перевірити причини відсутності електропостачання. У випадку ж, якщо електроенергія не надходить до щитової будинку, необхідно повідомити про це у кол-центр ПАТ «Черкасиобленерго».

Якщо ж видимих причин знеструмлення немає, не зайвим буде перевірити, чи це не планове відключення. Про такі Товариство повідомляє на своєму офіційному сайті в розділі «Планові відключення». Там вказано в яких населених пунктах, на яких вулицях та до якого часу буде відсутнє електропостачання. Планове знеструмлення може бути пов’язане з виконанням ремонтних робіт у електрообладнанні чи на лінії електропередач, а також із підключенням нових споживачів до електричної мережі чи заміною лічильників. До слова, для аварійних відключень теж є окремий розділ. У ньому вказано де саме і через аварію на якому обладнанні стався збій у мережі.

Також відключення може статися через порушення споживачем Правил роздрібного ринку електричної енергії: втручання в роботу електрообладнання, недопуск працівників оператора системи розподілу до перевірки лічильника (по закону він має потрапити до вашого приладу обліку, а ваш обов’язок – забезпечити доступ, аби контролер міг упевнитися у тому, що прилад працює справно), самовільне підключення електроустановки до мережі тощо.

Крім того, оператор системи розподілу має право припинити електропостачання абоненту, який має заборгованість за спожиту електроенергію або за надані послуги з її розподілу. В таких випадках споживача заздалегідь інформують про те, що відбудеться відключення. Аби цього не сталося, треба вчасно оплачувати виставлені енергопостачальником та оператором системи розподілу рахунки.

Зверніть увагу, що в разі відключення електроенергії через порушення споживачем правил роздрібного ринку, відключення та повторне підключення буде вже платним. Його вартість буде різною в залежності від того це багатоповерхівка чи приватний будинок. У першому випадку ціна коливатиметься від 250-ти до 1500 гривень. У приватному секторі ціна складе від 500-ти до 3600 гривень Все залежатиме від складності робіт, витрат ресурсів і робочого часу персоналу. Повторне підключення відбувається протягом 3-х робочих днів у містах та 5-ти робочих днів у сільській місцевості.

При виявленні обривів електричних проводів чи інших пошкоджень в електричних мережах необхідно негайно повідомити оперативно-диспетчерську службу Товариства за телефонами, які нанесені на шафи трансформаторних підстанцій, або кол-центр 24/7 ПАТ «Черкасиобленерго» за багатоканальними номерами (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48. Кол-центр надає консультації та реагує на звернення цілодобово.

Закрыть