Заголовок сторінки

Майстер-клас із монтажу самоутримних ізольованих проводів днями провели для працівників ПАТ «Черкасиобленерго» – електромонтерів з експлуатації розподільних мереж. Такий наочний приклад із застосування сучасних технологій в Україні показали у навчальному центрі ПАТ «Черкасиобленерго».

Для цього залучили спеціалістів Товариства, які вже мають великий досвід експлуатації так званих ПЛЗ, тобто повітряних ліній захищених напругою 10 кВ і СІП – самоутримних ізольованих проводів в мережах напругою 380 В.Як загалом проходить навчання працівників у Центрі, чому важливо проводити не лише теоретичні заняття, а й практичні, з використанням наочних прикладів, розповів директор навчального центру Товариства Дмитро Галат.За його словами, нині за розкладом у Центрі тривають заняття професійно-технічного навчання робітників за професіями електромонтер з експлуатації розподільних мереж та контролер енергонагляду, проводять як лекції з теорією, так і практичні заняття.
– Для проведення занять ми залучаємо і спеціалістів Товариства. Зокрема лекцію для електромонтерів з експлуатації розподільних мереж провів директор Черкаської міської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Вадим Трохимець. Він розповів про пірометр для визначення температури контактних з’єднань, показав способи його використання у роботі, – зазначив Дмитро Галат.В цей час у навчальному центрі також тривали заняття для контролерів енергонагляду, зокрема їх ознайомили із законами електротехніки, готували до проходження іспитів.
– Для моєї роботи такі знання досить важливі. Оскільки це і загальний розвиток, і водночас кар’єрне зростання, – говорить контролер енергонагляду Золотоніської філії Рідько Андрій.– Щоб володіти практичними навичками, спочатку необхідно оволодіти теорією. Тому я дякую нашим викладачам, які вкладають у нас свій час, знання та натхнення, – підсумувала після завершення заняття контролер ІІІ групи Канівської філії Анна Булигіна.ПАТ «Черкасиобленерго» постійно дбає про підвищення кваліфікації персоналу, впроваджує нові технології у роботі. Аби працівники могли швидше освоїти сучасні технології – проводять майстер-класи.– Сьогодні у нас проводиться майстер-клас по монтажу самоутримних ізольованих проводів напругою 380 В для групи початківців – електромонтерів з експлуатації розподільчих мереж, – розповів Дмитро Володимирович.

Під час майстер-класу, який проходив у лабораторії моделювання та аналізу виробничих ситуацій в електроенергетиці, працівники мали можливість побачити монтаж самоутримного ізольованого провода на ділянці від трансформаторної підстанції по опорах повітряних ліній із застосуванням необхідного інструменту та технічних засобів, відповідно до технологій провідних фірм.Провели його старший майстер дільниці по ремонту повітряних ліній Олександр Тапал та електромонтер Валентин Котеленець Черкаської міської філії ПАТ «Черкасиобленерго». Директор навчального центру Дмитро Галат зауважує, що діючі Правила улаштування електроустановок рекомендують в першу чергу застосовувати самоутримні ізольовані проводи, які більш надійні з точки зору електробезпеки, терміну використання, вони простіші в експлуатації.– Тому повітряні лінії незахищені виходять із ужитку, їх поступово витісняють самоутримні ізольовані проводи, – зазначив Дмитро Володимирович.

Важливість проведення таких майстер-класів підтверджують і самі електромонтери, кажуть, що це неабияк допоможе їм освоїти сучасні технології.– Наша дільниця обслуговує трансформаторні підстанції напругою 10/0,4 кВ і в нашій роботі дуже важливе знання нових технологій та розробок, адже це може полегшити нашу працю. Допоможе швидше ліквідувати аварійні ситуації, здійснити поточну експлуатацію чи ремонт даних електроустановок, – розповів електромонтер з експлуатації розподільних мереж Смілянської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Максим Буренін.– В цій лабораторії ми всі дізнались, як побудувати повітряні ізольовані лінії, побачили їх монтаж, спосіб виконання. Нині в області ми монтуємо дуже багато таких ізольованих ліній, тому хочеться якомога більше ліній перебудувати на нові, сучасні, – підсумував електромонтер з розподільних мереж Золотоніської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Ігор Руденко.

Як зауважує директор з управління персоналом ПАТ «Черкасиобленерго» Надія Братаніч, на підприємстві проводять навчання з первинної підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації. На кожному з цих видів навчання велике значення мають практичні заняття.

– Наразі ми створюємо банк майстер-класів. Він складатиметься із різних навчальних матеріалів, які розкриватимуть ту чи інші ситуацію на виробництві. Про такі ситуації розповідатимуть безпосередньо фахівці, які щодня виконують ці роботи, мають досвід та володіють усіма необхідними навичками у роботі. Ми постійно приділяємо велику увагу навчанню персоналу, бо навчений працівник, вмотивований працівник – це запорука успіху усього підприємства, – підсумувала Надія Петрівна.

У Навчальному центрі додають, що і надалі проводитимуть серії майстер-класів, занять на виробництві, усе – заради забезпечення надійного, безпечного та економічно ефективного функціонування системи розподілу та встановлених рівнів показників якості електропостачання, адже це – найважливіше завдання ПАТ «Черксиобленерго» як оператора системи розподілу.

Закрыть