Заголовок сторінки

Спеціалісти дирекції з інформаційних технологій та зв’язку ПАТ «Черкасиобленерго» активно працюють над розробкою, впровадженням, модернізацією, автоматизацією та діджиталізацією технологічних процесів компанії. Лише за попередній рік, завдяки власним розробкам програмного забезпечення, систем дистанційного обслуговування, а також групі технічної модернізації та ремонту Товариство зекономило більше 15 мільйонів гривень.За останні роки працівники дирекції з ІТ та зв’язку поступово охопили весь сектор послуг та виконують роботи власними силами. Одним з таких кроків було створення на базі відділу автоматизованих систем ПАТ «Черкасиобленерго» підрозділу з ремонту комп’ютерної та офісної техніки.
- Вперше з липня 2018 року ми взяли на роботу висококваліфікований персонал, який почав лагодити електронно-обчислювальну техніку власними силами. Підприємство на той час лише починало виходити з кризи. У таких умовах виконання численних ремонтів застарілої техніки потребувало значних асигнувань. У нас щорічно витрачалось мільйон гривень лише на ремонт, – пригадує директор з інформаційних технологій та зв’язку ПАТ «Черкасиобленерго» Олексій Шевченко.Коли ми почали оновлювати техніку самотужки, в рази зменшився бюджет, підвищилась швидкість виконання ремонтів. Економія коштів за рік склала не менше 800 тис. грн. Наразі ми витрачаємо лише до 200 тис. грн. на закупівлю необхідних запчастин.
Сьогодні відділ автоматизованих систем обслуговує понад 1000 комп’ютерів, близько 200 одиниць офісної периферійної техніки ПАТ «Черкасиобленерго». Продовжують життя техніці високо кваліфіковані спеціалісти.

За словами заступника директора з інформаційних технологій та зв’язку з програмно-технічного забезпечення ПАТ «Черкасиобленерго Андрія Пилипчука кожен спеціаліст відповідає за свою ланку роботи.- Інженер з комп’ютерних систем Михайло Ткалич спеціалізується на ремонті принтерів. Комп’ютери та усі його складові лагодить та осучаснює Віталій Лебедєв. Щодня працівники приймають заявки від служб і відділів, закуповують необхідні запчастини, здійснюють їх заміну, - розповів Андрій Леонідович.- Спочатку ми взялися за ремонт принтерів, адже чимало друкувальної техніки вийшло з ладу і потрібно було терміново її відновлювати. Ремонт принтерів забирає найбільше часу та коштів. Тому, щоб пришвидшити ремонт, ми домовились із підприємствами – постачальниками запчастин. Таким чином почали своїми силами їх ремонтувати, - говорить Михайло Ткалич.

Далі підрозділ продовжили вдосконалювати. Для ремонту дрібних запчастин закупили мікроскопи, паяльну станцію, пилосос для очистки тонера, а також вимірювальну техніку, обладнання, яке дозволяє виконувати профілактику. Інженер з комп’ютерних систем Віталій Лебедєв додає, все це значно пришвидшило обслуговування техніки, адже заявок на ремонт – багато.
- Надійшла заявка про те, що не вмикається комп’ютер. Я взяв її в роботу, розібрав блок живлення комп’ютера, і з’ясував, що потрібно замінити елемент на платі, тоді комп’ютер працюватиме, як і раніше. Далі в мене по плану три системних блоки, які також не вмикаються. В них треба виявити дефект, можливо щось піддасться модернізації і таким чином ми усунемо неполадку, - розповів інженер з комп’ютерних систем Віталій Лебедєв.

За словами спеціалістів, станом на сьогодні парк техніки перебуває у задовільному стані, створені усі умови для проходження навчань, семінарів, у кожного працівника повністю обладнане технікою робоче місце, закуповується все обладнання, яке необхідне для роботи.Втім на цьому розвиток і вдосконалення не припинятимуть, продовжуватимуть технічний плановий огляд та оновлення. Згідно Інвестиційної програми цьогоріч планують закупівлю нових одиниць техніки.

- Ми плануємо закупити більше 150 одиниць комп’ютерної техніки, понад 50 одиниць офісної техніки та інших супутніх товарів, які передбачені в Інвестиційній програмі на 2021 рік, - підсумував заступник директора з інформаційних технологій та зв’язку з програмно-технічного забезпечення ПАТ «Черкасиобленерго Андрій Пилипчук.

У дирекції з інформаційних технологій та зв’язку додають, що найважливіше для компанії – технічно озброєний і навчений працівник, адже від його якості роботи залежать загальні показники роботи Товариства.

Закрыть