Заголовок сторінки

З наступного тижня, 22 березня учні шкіл Черкащини підуть на весняні канікули, які триватимуть до 28 березня. Але у з’вязку з поширенням коронавірусної інфекції Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти і науки України рекомендують запровадити додаткові обмеження в закладах освіти при “жовтих” та “помаранчевих” рівнях епідемічної небезпеки. За можливості продовжити канікули в школах. За рекомендацією МОН після завершення канікул пропонується переводити на дистанційне навчання учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти. Тож існує ймовірність, що діти тривалий час перебуватимуть вдома.ПАТ «Черкасиобленерго» рекомендує батькам школярів бути пильними та закликає подбати про безпеку та правильне поводження дітей з електроприладами. Ваша уважність та відповідальне ставлення до електробезпеки - запорука їхнього життя та здоров’я.

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ЕЛЕКТРОПРИЛАДАМИ У ПОБУТІ
СУВОРО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- Торкатися проводів з пошкодженою ізоляцією. Користуватися зіпсованими вимикачами, вилками та розетками.
- Користуватися електричними приладами у ванній кімнаті, торкатись проводів та приладів мокрими руками;
- наливати воду у ввімкнені в мережу чайники, праски, кавоварки тощо;
- витирати пил із працюючих електроприладів вологою тканиною;
- допускати потрапляння вологи чи води на електроприлади;
- заливати водою розетку чи електричний дріт, якщо вони загорілися;
- Вмикати незнайомі електроприлади самостійно, без дорослих.
- Виймати електричну вилку з розетки за провід.
- Вставляти у штепсельну розетку цвяхи, шпильки та інші предмети.
- Вмикати в електромережу несправні електроприлади.
- Залишати без нагляду ввімкнені в мережу електроприлади, коли ними не користуються. Може статись коротке замикання і, як наслідок, пожежа!ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВУЛИЦІ БІЛЯ ЕНЕРГООБ'ЄКТІВ 
СУВОРО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- Грати поблизу ліній електропередачі.
- Підійматись по опорах ліній електропередачі до електропроводів та на дахи споруд, над якими проходять електричні проводи.
- Влізати на територію трансформаторних підстанцій та заходити в їх приміщення, відчиняти двері та люки цих споруд.
- Забороняється облаштовувати ігрові і спортивні майданчики, зводити будь-які споруди під повітряними лініями електропередач та повітряними вводами до будинків;
- Розпалювати вогнища поблизу повітряних ліній та інших енергетичних об’єктів.
- Накидати на струмопровідні частини об’єктів електричних мереж і наближати до них стороні предмети (запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв тощо).Наголосіть дітям:
Якщо дитина раптом опинилася поблизу обірваного проводу, в жодному разі не можна панікувати чи бігти. Зону ураження (8 метрів від проводу) слід покидати «гусячим кроком»: не відриваючи ноги від землі та одна від одної (потрібно ніби ковзати по землі, не відриваючи від неї ступню). При цьому, ногу можна пересувати вперед не більше ніж на пів стопи. Потім обов'язково слід покликати дорослих.

Якщо вона побачила відкриті двері трансформаторної підстанції, в жодному разі не можна наближатись до неї, а слід негайно повідомити дорослих.

Якщо людина потрапила під дію електричного струму, необхідно негайно покликати на допомогу дорослих та викликати швидку допомогу за номером "103"! В жодному разі не можна намагатися допомогти самотужки – це мають робити виключно дорослі!

Детальнішу інформацію можна переглянути на сайті ПАТ «Черкасиобленерго» у розділі «Охорона праці та електробезпека». Там ви також можете завантажити пам’ятки та ознайомитися з інформаційно-пізнавальними матеріалами як для дітей, так і для дорослих.Крім того, ПАТ "Черкасиобленерго" розробило журнал «Енергетика очима дітей. Веселі уроки», в якому фахівці служби охорони праці Товариства зібрали вичерпну інформацію про правила електробезпеки для дітей у цікавій і доступній для них формі.
                                                                                                                                                                                     завантажити журнал

До уваги малечі, добірка пізнавальних мультфільмів.

Цікаво про електробезпеку.

 

   
   
   
   
   
 

При виявленні обривів електричних проводів чи інших пошкоджень в електричних мережах необхідно негайно повідомити оперативно-диспетчерську службу Товариства за телефонами, які нанесені на шафи трансформаторних підстанцій, або кол-центр ПАТ «Черкасиобленерго» за багатоканальними номерами (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48. Кол-центр надає консультації та реагує на звернення цілодобово.

Бережіть здоров’я і життя – власні та ваших дітей!
Батьки, будьте відповідальними та пам’ятайте, що Ваша уважність та серйозне ставлення до інформування дітей про потенційні небезпеки є запорукою життя та здоров’я вашої малечі!

Закрыть