Заголовок сторінки

Щороку навесні починається сезон паління сухого листя та трави. Таким чином господарі наводять лад на своїх подвір’ях. Однак це не тільки шкідливо для здоров’я, а ще й небезпечно для життя. Категорично заборонено спалювати суху траву чи листя поблизу ліній електропередачі чи електроустановок.ПАТ «Черкасиобленерго» нагадує про те, що розводити багаття поблизу енергетичних об’єктів, особливо під повітряними лініями електропередачі категорично заборонено. Відкритий вогонь на полях, через які проходять високовольтні лінії, здатен спричинити замикання, що може призвести до руйнівних наслідків. Висока температура спалює кисень та розріджує повітря, відтак зникає ізоляційний повітряний прошарок між проводом і землею. Це у свою чергу може призвести до аварійного вимкнення лінії та навіть смертельних наслідків.

Аби запобігти виникненню пожеж в охоронних зонах ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- розпалювати вогнища, палити, залишати недопалки;
- складати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали;
- розміщати звалища різних горючих і хімічнонебезпечних відходів.

Також правилами пожежної безпеки забороняється зберігати висушену траву не тільки на території електричної підстанції та енергетичного підприємства, а й навколо них на відстані ближче 100 м.

Нагадуємо, уздовж повітряних ліній електропередачі відводиться охоронна зона (у повітрі і на землі), ширина якої залежить від напруги лінії і береться по вертикалі проекції крайніх проводів:
2 м – до проводів напругою до 1кВ;
10 м – до проводів напругою до 20 кВ;
15 м – до проводів напругою до 35 кВ;
20 м – до проводів напругою до 110 кВ;
25 м – до проводів напругою до 150-220 кВ.
30 м – до проводів напругою до 330.

По периметру трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв охоронна зона вважається – на відстані 3 м від огорожі або споруди.

Щоб захистити електромережі від виникнення пожеж ПАТ «Черкасиобленерго» регулярно проводить позапланові інструктажі персоналу, який обслуговує електроустановки, технологічне та інженерне обладнання. Також Товариство тримає на ретельному контролі стан пожежної безпеки на об’єктах та справність засобів пожежогасіння.

У ПАТ «Черкасиобленерго» наголошують – спалювання трави може призвести ще й до адміністративної або кримінальної відповідальністі.

ПАТ «Черкасиобленерго» закликає у разі виявлення загоряння в охоронних зонах ліній електропередачі негайно повідомляти за телефоном «101» пожежно-рятувальний підрозділ або терміново телефонувати до кол-центру ПАТ «Черкасиобленерго» за багатоканальними номерами (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48. Він працює цілодобово.

Не нехтуйте елементарними правилами власної безпеки. Бережіть себе та своїх рідних.

Закрыть