Заголовок сторінки

Шановні громадяни! ПАТ "Черкасиобленерго" звертає вашу увагу, що навмисне спалювання сухої трави - категорично заборонено, а в умовах воєнного стану згідно змін, внесених до Кримінального кодексу України, такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.Так, 3 березня 2022 року внесені зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.

У статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності.

Відтепер такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув'язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Варто зауважити, що такими діями палії сухих гілок та бур’янів можуть спричинити пожежі в екосистемах. Особливо небезпечно це робити в охоронних зонах ліній електропередачі та поблизу електроустановок. Абсолютна більшість пожеж в екосистемах відбувається з вини людини. 

Надто небезпечними є пожежі в межах охоронних зон – поблизу енергетичних об’єктів та ліній електропередачі. Це земельна ділянка і повітряний простір по обидва боки від крайніх проводів для повітряних ліній напругою: до 1 кВ – 2 м, до 20 кВ – 10 м, 35 кВ – 15 м, 110 кВ – 20 м. По периметру трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв охоронна зона - на відстані 3 м від огорожі або споруди.

ПАТ «Черкасиобленерго» нагадує: під проводами та поблизу енергетичних об’єктів розводити багаття категорично ЗАБОРОНЕНО. Вогонь та висока температура можуть спричинити замикання, а інколи навіть аварійне вимкнення лінії. При цьому може статися обривання проводу і як наслідок – удар струмом, який нерідко закінчується летально.

В охоронних зонах НЕ МОЖНА:
- розпалювати вогонь, курити або залишати недопалки;
- складати сіно, солому чи інші легкозаймисті матеріали. Суху траву не можна зберігати не лише на території електричних підстанцій, а і навколо них на відстані ближче 100 м.
- розміщати звалища різних горючих і хімічнонебезпечних відходів.

Ситуація зі спалюванням сухої трави лише погіршується, хоча просвітницька робота в цьому напрямку ведеться досить активно, населенню систематично надається інформація про шкоду спалювання сухої трави для здоров’я людини, наводяться наочні приклади того, як це шкодить тваринам.

У разі виявлення загоряння в охоронних зонах ліній електропередачі або на іншому об'єкті енергетики негайно повідомте за телефоном "101" пожежно-рятувальний підрозділ або зверніться за багатоканальними номерами кол-центру ПАТ «Черкасиобленерго» (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48.

Бережіть себе і своїх близьких! Не допомагайте ворогу та з повагою ставтесь до роботи рятувальних служб. Нині вони працюють у надскладних умовах, рятуючи людей від пожеж та з-під завалів пошкоджених будинків. Не нехтуйте правилами безпеки! 

Закрыть