Заголовок сторінки

За своїм характером та наслідками вона стала вирішальним фактором світового масштабу. Позначившись на долі усього людства, вона впродовж десятиліть впливає на неї і понині.

Минула війна показала всьому світові незнані досі зразки масового героїзму наших людей, їх постійну готовність здолати будь-які труднощі в ім’я рідної землі, в ім’я Перемоги.

Пам'ять про ці події - непідвладна часу!

Незупинний і невблаганний плин історії. І ми, як не гірко це усвідомлювати, констатуємо: їх усе менше – тих, хто здолав смертельного ворога.

Немає на Черкащині оселі, в яку б не заглянула смерть. Немає сім’ї, яку б обминуло лиховісне крило війни.

На різних фронтах воювали тоді майже триста тисяч черкащан, понад тринадцять тисяч – були бійцями партизанських загонів.

Так уже склалася доля, що у рідному краю знайшли вічний спокій майже 108 тисяч наших земляків.

За визволення Черкащини віддали життя тисячі воїнів і партизанів – представників багатьох народів колишнього Радянського Союзу.

456 воїнів – представників 22 національностей за подвиги, здійснені під час боїв на Черкащині, удостоєні звання Героїв Радянського Союзу.

І 160 наших краян були удостоєні цього високого звання на фронтах тієї війни.

Ми пишаємося нашими земляками: двічі Героями Радянського Союзу генералом армії Іваном Черняхівським і мужнім соколом Іваном Степаненком; повним кавалером Ордена Слави, Героєм Радянського Союзу Іваном Драченком.

Ми пишаємося і енергетиками-визволителями. У товаристві нині 66 учасників бойових дій та інвалідів війни, 42 учасники та 400 дітей війни.


Закрыть