Заголовок сторінки

Семінар-нарада з питань охорони праці

Чотириденний семінар-нарада операторів систем розподілу електричної енергії з питань охорони праці відбувся на базі ВП «Вінницяелектротехнологія» ДП «НЕК «Укренерго» у селі Якушинці Вінницького району.

ЛЕКЦІЇ З ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКИ ДЛЯ "ДОРОСЛИХ"

Фахівці ПАТ «Черкасиобленерго» виступили перед керівниками дошкільних, середніх загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів м. Черкаси і Золотоніського району Черкаської області. Метою зустрічі була актуалізація необхідності та мотивація до організації й проведення заходів з електробезпеки для учнів навчальних закладів, ознайомлення з матеріалами навчально-пізнавального проекту «Енергетика очима дітей», передача методичних рекомендацій щодо організації профілактичної роботи, спрямованої на попередження електротравматизму серед школярів.

Періодичне навчання та курси підвищення кваліфікації для керівників освітніх установ, організатором яких є Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради, включає обов’язкові теми з питань охорони праці та електробезпеки на підприємстві. Спеціалісти ПАТ «Черкасиобленерго» підготували та провели навчання згідно вимог та норм «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів». В ході лекції були розглянуті основні питання організації безпечної експлуатації електроустановок та основні вимоги безпеки під час їх обслуговування, надання першої долікарської допомоги потерпілим в разі ураження електричним струмом.

Слухачі та фахівці з питань охорони праці обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради підтвердили важливість та доцільність подальшої співпраці та включення в програму підготовки педагогічних працівників лекцій, присвячених питанням електробезпеки в організації та проведення заходів для учнів навчальних закладів.


Комісія ДСНС відмітила енергетиків Кам`янщини за хорошу підготовку

20 березня 2015 року на базі Кам’янської загальноосвітньої школи №2 відбувся огляд мобільної оперативної групи, сил та засобів служб цивільного захисту району (ЦЗ). В цьому заході взяла участь й служба енергетики Кам`янського району, яка створена на базі району електричних мереж і входить до ПАТ «Черкасиобленерго». Нині її очолює Василь Васильович Коновалов.

З 16 до 20 березня цього року в Кам`янському районі комісією Державної служби із надзвичайних ситуацій України у Черкаській області (ДСНС) проведено комплексну перевірку щодо реалізації заходів державної політики у сфері цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки.

Під час перевірки відбулися командно-штабні навчання. У ході тренувань учасники відпрацювали питання щодо оповіщення та збору штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та допомоги постраждалим. Також значну увагу приділили відпрацюванню взаємодії спеціалізованих служб ЦЗ району та вирішенню проблемних питань, які виникають у разі такої ситуації.

На сьогодні служба енергетики Кам’янського району забезпечена новітніми технічними засобами, у постійній готовності перебуває об’єктове формування ЦЗ для виконання аварійно-відновлювальних робіт на електромережах і підстанціях, наявний аварійний запас матеріалів та обладнання для ліквідації надзвичайної ситуації, оперативно-диспетчерська служба, техніка і спеціальне обладнання знаходиться в готовності до дій за призначенням. Адже працівники цієї служби є професіоналами, які першими реагують на повідомлення про аварію й відновлюють надійне та безпечне енергопостачання. За підсумками відпрацювання плану перевірки ДСНС роботу служби оцінено як «готова до виконання».

Особовий склад служби енергетиків району за хорошу професійну підготовку одержав подяку від голови Кам`янської райдержадміністрації.

Відділ з питань взаємодії з органами державної влади та ЗМІ ПАТ «Черкасиобленерго»


Безпека в енергетиці – пріоритетна вимога часу

 Специфіка діяльності енергопостачальної компанії ПАТ «Черкасиобленерго» передбачає наявність на підприємстві робочих місць із небезпечними та шкідливими умовами праці. Саме тому питання охорони праці в Товаристві є повсякденно актуальним та пріоритетним.

У цьому напрямі систематично проводиться ряд заходів, зокрема: навчання працівників, змагання з професійної майстерності, атестація робочих місць за умовами праці та перевірка знань Нормативно-правових Актів з охорони праці, що спрямовані на аналіз та контроль стану охорони праці на підприємстві, а також розробку та впровадження заходів щодо їх вдосконалення.

З початку 2015 року перевірку знань з питань охорони праці, пожежної безпеки та технічної експлуатації пройшли працівники 10 відокремлених структурних підрозділів та деякі служби Товариства, всього біля 300 осіб.

Достатньо високий рівень знань та навиків із зазначених питань в ПАТ «Черкасиобленерго» свідчить та демонструє позитивну динаміку зниження кількості нещасних випадків і травматизму на підприємстві.

Утім, все ж таки було зафіксовано випадок травматизму працівника Звенигородського РЕМ, щоправда він не пов'язаний із напрямком діяльності Товариства. Інцидент відбувся внаслідок дорожньо-транспортної пригоди за участю бригадного автомобіля Товариства ГАЗ 66 та приватним авто марки AUDIA8. Згідно з чинним законодавством працівники служби охорони спільно з керівництвом Звенигородського РЕМ, представником профспілки Товариства та страхового експерта Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві (ФССНВ) провели розслідування цієї події. Так, за попередніми данимипрацівниківДАІ, майстер РЕМу постраждав під час ДТП скоєного з вини водія AUDI.

Під час госпіталізації у працівника ПАТ «Черкасиобленерго» зафіксували пошкодження грудної клітини, переломи ребер. Представники служби охорони праці підтримали та відвідали свого колегу у лікарні, а працівник ФССНВ запевнив, що затрачені кошти на лікування та реабілітацію потерпілого буде відшкодовано.

Будьте уважними й обережними на дорозі та бережіть себе!

Відділ з питань взаємодії з органами державної влади та ЗМІ

Закрыть