Енергетики Товариства спільно з рятувальниками провели протипожежні тренування

Головна / Новини/Енергетики Товариства спільно з рятувальниками провели протипожежні тренування
19 жовтня 2023

Для навчання протиаварійним та протипожежним заходам працівники ПАТ «Черкасиобленерго» спільно з пожежно-рятувальними підрозділами Черкаського районного управління Головного управління ДСНС України у Черкаській області провели спільні протипожежні тренування.

Так, спільні тренування проводяться згідно річних графіків у кожному районі щонайменше раз на рік відповідно до Правил пожежної безпеки в компаніях, на підприємствах та організаціях енергетичної галузі України. Нині їх організували почергово на двох підстанціях Товариства.

Як зазначають рятувальні служби, протипожежні тренування є однією з основних форм виробничого навчання і підвищення кваліфікації працівників, оскільки реалізуються з наближенням до реальної ситуації, що може виникнути в разі пожежі на електрообладнанні.

– Мета таких тренувань – набуття працівниками навичок самостійно та швидко ухвалювати правильне рішення щодо організації гасіння пожежі, реалізації швидких дій з перемикання технологічного обладнання, відпрацювання взаємодії з особовим складом пожежно-рятувальної служби, визначення безпечних та ефективних методів гасіння пожежі на обладнанні, особливо в електроустановках, що знаходяться під напругою, та застосування на практиці первинних засобів пожежогасіння, – зазначив провідний інженер служби пожежної та екологічної безпеки ПАТ «Черкасиобленерго» Сергій  Горященко.

За словами Сергія Горященка такі навчання вкрай важливі, оскільки таким чином відпрацьовується злагоджена взаємодія з пожежно-рятувальними підрозділами Черкащини, а також дії щодо запобігання можливим аваріям, пошкодженню обладнання та травмам персоналу під час пожежі.

Так, взаємодія рятувальників та персоналу Товариства реалізується згідно інструкції та оперативної картки пожежогасіння, а саме: виклик електромонтером з обслуговування підстанції пожежно-рятувального підрозділу за допомогою телефонного зв’язку за номером «101», зустріч персоналом об’єкту сил та засобів пожежно-рятувального підрозділу, проведення цільового інструктажу керівнику пожежогасіння, із наданням при цьому шляхів прямування до осередку пожежі та місця для заземлення пожежно-рятувальної техніки і пожежного ствола для гасіння умовної пожежі в трансформаторі, заповнення електромонтером з обслуговування підстанції встановленої форми  «Допуск на проведення гасіння пожежі на енергетичному об’єкті», надання допомоги у перевірці якості заземлення пожежно-рятувальної техніки та пожежних стволів.

Продемонстрували рятувальники енергетикам й процес безпечних та ефективних методів гасіння пожежі на обладнанні, особливо в електроустановках, що перебувають під напругою, навички застосування первинних засобів пожежогасіння та чітких і швидких дій з перемикання технологічного обладнання. До всього ще й передали досвід надання першої домедичної допомоги потерпілим від пожежі та від отруєння продуктами горіння.

Компанія ПАТ «Черкасиобленерго» й надалі приділятиме значну увагу безпечному виконанню робіт в діючих електроустановках та правилам протипожежної безпеки. Адже головним завданням є не лише якісний та надійний розподіл електричної енергії споживачам Черкаської області, а й здоров’я та життя кожного працівника.