Спалювання сухостою заборонено законодавством!

Головна / Новини/Спалювання сухостою заборонено законодавством!
04 квітня 2024

Шановні громадяни! З настанням теплого періоду року частішають випадки пожежі через умисне спалювання сухої трави та гілок дерев. ПАТ «Черкасиобленерго» нагадує, що навмисне спалювання сухої трави заборонено згідно законодавства, а в умовах воєнного стану передбачає кримінальну відповідальність.  

Відповідні зміни  до Кримінального кодексу України внесені 3 березня 2022 року та посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності.

Умисне спалювання сухих гілок та бур’янів може спричинити пожежі в екосистемах. Особливо небезпечно це робити в охоронних зонах ліній електропередачі та поблизу електроустановок. Абсолютна більшість пожеж в екосистемах відбувається з вини людини.

Надто небезпечними є пожежі в межах охоронних зон – поблизу енергетичних об’єктів та ліній електропередачі. Охоронна зона - це земельна ділянка і повітряний простір по обидва боки від крайніх проводів для повітряних ліній напругою: до 1 кВ – 2 м, до 20 кВ – 10 м, 35 кВ – 15 м, 110 кВ – 20 м. По периметру трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв охоронна зона - на відстані 3 м від огорожі або споруди.

ПАТ «Черкасиобленерго» нагадує: під проводами та поблизу енергетичних об’єктів розводити багаття категорично ЗАБОРОНЕНО. Вогонь та висока температура можуть спричинити замикання, а інколи навіть аварійне вимкнення лінії. При цьому може статися обривання проводу і як наслідок – удар струмом, який нерідко закінчується летально.

В охоронних зонах НЕ МОЖНА:
- розпалювати вогонь, курити або залишати недопалки;
- складати сіно, солому чи інші легкозаймисті матеріали. Суху траву не можна зберігати не лише на території електричних підстанцій, а і навколо них на відстані ближче 100 м.
- розміщати звалища різних горючих і хімічнонебезпечних відходів.

У разі виявлення загоряння в охоронних зонах ліній електропередачі або на іншому об'єкті енергетики негайно повідомте за телефоном "101" пожежно-рятувальний підрозділ або зверніться за багатоканальними номерами кол-центру ПАТ «Черкасиобленерго» (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48.

Бережіть себе і своїх близьких! Не допомагайте ворогу та з повагою ставтесь до роботи рятувальних служб. Не нехтуйте правилами безпеки!