Інспектори енергоінспекції ПАТ «Черкасиобленерго» пройшли навчання з ефективного виявлення крадіжок електроенергії

Головна / Новини/Інспектори енергоінспекції ПАТ «Черкасиобленерго» пройшли навчання з ефективного виявлення крадіжок електроенергії
05.07.2024 13:46

Відтепер інспектори енергоінспекції комерційної служби ПАТ «Черкасиобленерго» зможуть ще ефективніше виявляти крадіжки електроенергії завдяки цільовим курсам з підвищення кваліфікації, які вони пройшли нещодавно. Колектив навчального центру Товариства спільно з фахівцями дирекції комерційної ПАТ «Черкасиобленерго» розробив спеціальну навчальну програму з врахуванням найсучасніших методик та актуальних тем для роботи інспектора, в тому числі з виявлення несанкціонованого споживання електроенергії.

Вперше її пройшли понад 20 інспекторів ВСП і філій Товариства. За словами фахівців комерційної дирекції ПАТ «Черкасиобленерго», в структуру курсу увійшли теоретичні та практичні модулі, тести для самопідготовки, медіа- та відеоконтент, який передбачає додаткові можливості для набуття інспекторами нових знань, вмінь та навичок, поліпшення вже набутих знань. 

Тривалість такого навчання включає 36 годин, з яких 24 години – лекційні та 12 годин - практичні заняття, що проводились у спеціалізованих навчальних кабінетах та лабораторії, в діючих електроустановках, які мають сучасне професійне обладнання, що широко застосовується як в розподільних мережах, електроустановках споживачів, так і безпосередньо у вузлах обліку електричної енергії.

- Слухачі курсів розглянули такі актуальні теми: організація безпечного виконання робіт в електроустановках споживачів та дотримання вимог законодавства з охорони праці в роботі інспектора; базовий курс теоретичних основ електротехніки; робота з пристроями для виявлення засобів впливу на лічильники електричної енергії; методи і засоби перевірки схем включення лічильників електричної енергії з вимірювальними трансформаторами струму та напруги; нормативні засади створення сучасних систем обліку та їх склад; методика пломбування засобів вимірювальної техніки та вузлів обліку; робота зі стресами, поведінка в конфліктних ситуаціях та методи їх вирішення,- розповів директор комерційний ПАТ «Черкасиобленерго» Роман Бондар. 

Також він додав, що навчання проводили із застосуванням комп’ютерних технологій для дистанційного пошуку порушення роботи лічильників електричної енергії новітніми методами. Фахівці зімітували види порушень роботи засобів обліку, розглянули особливості цих порушень та вчилися їх виявляти на різних відстанях, з врахуванням рельєфу місцевості. 

Тож надалі інспектори енергоінспекції зможуть застосовувати набуті знання та ще ефективніше виявляти понаднормативні витрати в мережах ПАТ «Черкасиобленерго» та значно зменшувати їх. Нині за 2024 рік вже складено 185 актів про порушення на суму майже 13 мільйонів гривень, надалі робота у цьому напрямку поглиблюватиметься, переконані енергетики.

Після завершення навчання слухачі курсів пройшли підсумкову перевірку отриманих знань та отримали спеціальні пристрої для виявлення порушень під час рейдової перевірки та відповідний програмний додаток. Також пройшли анкетування і одержали сертифікати про підвищення кваліфікації. 

Тож наполегливо просимо споживачів! Якщо ви виявили випадки крадіжки електричної енергії закликаємо вас звертатися до кол-центру Товариства за телефоном (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48, 0800-501-328, анонімність повідомлення гарантуємо.

Будьте свідомими і відповідальними, не шкодьте енергосистемі та іншим громадянам, адже все це може мати невтішні наслідки. Долучайтеся до збереження енергосистеми. Лише спільними зусиллями ми зможемо забезпечити якісне та надійне постачання електроенергії.