Заголовок сторінки

Рішення про припинення процедури банкрутства енергетичного Товариства учора 30-го березня ухвалив Господарський суд в Черкаській області. Детально про це, а також інші важливі кроки, які будуть реалізовані найближчим часом, говорили сьогодні у головному офісі ПАТ «Черкасиобленерго». Участь у заході взяли голова правління Товариства Олег Самчук, народний депутат України Сергій Нагорняк, депутат Черкаської обласної ради Олег Петренко, директор з правових, майнових та корпоративних відносин Катерина Беспалова, голова первинної профспілкової організації ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Чорний, а також представники трудового колективу та засобів масової інформації регіону.

Нагадаємо, що ініціатором банкрутства ПАТ «Черкасиобленерго» в 2004 році виступило ТОВ «Агентство регіонального розвитку паливно-енергетичного комплексу «А/РТЕК». Так званий борг перед цією структурою виник майже сімнадцять років тому за начебто придбане насіння соняшника, всупереч навіть статутній діяльності ПАТ «Черкасиобленерго».- Для нашого підприємства рішення Господарського суду Черкащини є по-справжньому значимим, адже нарешті поставлена крапка в історії процесу банкрутства компанії, яка тривала довгих 16 років. Це важливий крок для подальшого ефективного розвитку компанії. Крім цього це дасть нам можливість підвищити ще більше інвестиційну привабливість в процесі приватизації. Рішення про закриття банкрутства додає трудовому колективу впевненості в успішному майбутньому Товариства та їх власній стабільності, - наголосив голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук.

За словами директора з правових, майнових та корпоративних відносин ПАТ «Черкасиобленерго» Катерини Беспалової, закриття справи про банкрутство стало можливим завдяки прийнятому 5 лютого Фондом держмайна України наказу про приватизацію пакету акцій ПАТ «Черкасиобленерго». Відтак відповідно до вимог чинного законодавства, включення об’єктів чи то державного, чи комунального майна до переліку приватизації передбачає припинення процедури банкрутства.

- Під час судового розгляду ініціюючий кредитор посилався на те, що процес приватизації з боку Фонду є незаконним, а держава, начебто не володіє пакетом акцій, більшим, ніж 50%. Але ж достеменно відомо, підтверджено документами, що «станом на час розгляду справи держава володіє контрольним пакетом акцій ПАТ «Черкасиобленерго», який сукупно складає 71% капіталу», що і було встановлено Черкаським господарським судом під час розгляду справи, - зазначила директор з правових, майнових та корпоративних відносин ПАТ «Черкасиобленерго» Катерина Беспалова.

Вирішити питання щодо закриття банкрутства також допомогла небайдужість та активна робота в рамках своїх повноважень депутата Верховної Ради України, голови підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Сергія Нагорняка.

- Аби привернути увагу до питання закриття банкрутства Товариства, були організовані брифінги у Верховній Раді України, наради у ПАТ «Черкасиобленерго», надіслано ряд депутатських запитів. Врешті, коли ми винесли це питання у публічну площину, Фонд держмайна став співініціатором того, що банкрутство ПАТ «Черкасиобленерго» вдалося припинити. Але на цьому ми не зупиняємося, тому наступний наш крок – це повернути в державу більш ніж півтора мільярда гривень, які заборгувало ПрАТ «Азот». Я буду ініціювати на базі нашого комітету круглий стіл, на який будуть запрошені голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук, керівники Фонду держмайна а також ПрАТ «Азот», щоб домовитись про погашення боргу, ініціювати укладання мирової угоди з ПрАТ «Азот» з відповідним алгоритмом погашення боргу на три роки, - наголосив депутат Верховної ради України Сергій Нагорняк.

За словами депутата Черкаської обласної ради Олега Петренка обласні обранці і надалі підтримуватимуть ПАТ «Черкасиобленерго» та допомагатимуть у вирішенні поточних питань, адже енергетичне підприємство є одним із бюджетоутворюючих підприємств області.

- Депутати Черкаської обласної ради націлені на активну співпрацю та підтримку Товариства, оскільки від його успішного розвитку залежить і бюджет області. Тож рішення про припинення банкрутства відтепер стане поштовхом для наступних кроків, направлених на стабілізацію та якісно новий етап розвитку Товариства, - зауважив Олег Петренко.

Серед іншого голова первинної профспілкової організації ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Чорний додав, що саме завдяки трудовому колективу вдалось вийти із фінансового колапсу, який відбувався у 2015-2017 роках.

- Я вдячний трудовому колективу, працівникам усіх філій, а також тим, хто докладав зусилля для припинення банктурства, ми щиро сподіваємося, що більше ніколи не повториться та критична ситуація, у якій Товариство опинилось чотири роки тому, – сказав голова первинної профспілкової організації ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Чорний.

На завершення прес-конференції голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук подякував колективу Товариства за згуртованість задля досягнення спільного позитивного результату, а учасникам заходу за надану колосальну допомогу задля забезпечення стабільної роботи енергетичного підприємства Черкащини. Крім цього під час прес-конференції керівник підприємства запевнив присутніх, що і надалі триматиме курс на розвиток Товариства.

- Наступним етапом ефективної роботи підприємства стане врегулювання питання погашення заборгованості ПрАТ «Азот» перед ПАТ «Черкасиобленерго» та відповідно 100 % погашення боргу перед ДП «Енергоринок». Крім цього продовжуватимемо покращення сервісу для споживачів та забезпечення працівників Товариства усім необхідним. Усе задля того, щоб ПАТ «Черкасиобленерго» тримало лідерство серед енергетичних компаній країни, - підсумував Олег Самчук. 

Закрыть