Заголовок сторінки

Один із найбільших інвестиційних проєктів норвезької компанії Scateс на території Черкащини – сонячну електростанцію днями офіційно відкрили у Кам’янці.

Потужності зеленої енергетики приєднало до своїх електромереж ПАТ «Черкасиобленерго».Відкриття сонячної електростанції ТОВ «Чиста Енергія-2011» приурочили до Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища, адже саме зелена відновлювальна енергетика є екологічно безпечною як для суспільства, так і для екосистеми в цілому.На урочистості завітали почесні гості: радниця, заступниця Голови Місії, Посольство Королівства Норвегія в Україні Олександра Вацко, генеральний директор Scateс Ukraine Аліна Свідерська, голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук, генеральний директор Кам’янської електростанції Scateс Ukraine Максим Бовсуновський, міський голова м. Кам’янка Володимир Тірон та інші. В рамках програми урочистого заходу провели онлайн-конференцію з іноземними інвесторами щодо питань подальшої співпраці.
– Компанія Scateс є одним із найбільших інвесторів відновлюваної енергії, що постачає доступну та чисту енергію по всьому світу. Свій шлях в Україні компанія розпочала в 2017 році. Приємно, що саме на Черкащині нам вдалось реалізувати цей потужний проєкт. Сподіваємось, що ми і надалі зможемо розвивати нашу співпрацю з громадою Черкаської області, прокоментувала радниця, заступниця Голови Місії, Посольство Королівства Норвегія в Україні Александра Вацко.
Реалізацію проєкту розпочали ще в грудні 2018 року, з підписання кредитної угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку. Побудували ФЕС потужністю 25 МВт, дві кабельно-повітряні лінії 35 кВ від ПС «Кам’янка» до ФЕС довжиною близько 2 км. Джерелом фінансування робіт на загальну суму 68 мільйонів гривень стали кошти, які були отримані ПАТ «Черкасиобленерго» від ТОВ «Чиста Енергія» в якості плати за приєднання до електромереж.
Співпраця з усіма учасниками проєкту була дуже продуктивною та якісною. Це стосується як юридичних процедур так і підключення з боку енергетичної компанії. Наш бізнес має на меті не лише розвиток зеленої енергетики, а й реалізацію соціальних проектів на користь громади, розвиток освітніх, інфраструктурних ініціатив. Ми сподіваємось, що інвестиції і регуляторне середовище в Україні дозволить і надалі співпрацювати з Черкащиною, зауважила генеральний директор Scateс Ukraine Аліна Свідерська.

Для введення в експлуатацію сонячної електростанції ПАТ «Черкасиобленерго» модернізувало підстанцію, яка живить місто Кам’янку та Кам’янський район – ПС 150/35/10кВ «Кам’янка».Модернізація підстанції передбачала заміну силових трансформаторів 150 кВ потужністю 14 МВА на нові потужністю 25 МВА з пристроями, що дозволяють автоматичне регулювання напруги на шинах підстанції під навантаженням; встановлення елегазових вимикачів 150 кВ у колах силових трансформаторів на заміну зношеного обладнання; встановлення лінійного комутаційного обладнання 35 кВ; реконструкцію релейного захисту та автоматики, а також часткове перевлаштування будівельної частини підстанції. Нам дуже приємно, що норвезький інвестор обрав саме Черкащину для будівництва сонячної електростанції. Зі свого боку ПАТ «Черкасиобленерго» видало технічні умови договору на приєднання і реалізацію даного проєкту. Технічні процедури були проведені з дотриманням необхідних вимог усіх учасників проєкту. Співпраця була плідною, професійною та якісною, - розповів голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук.Вже за місяць ми плануємо завершити реалізацію ще одного проєкту на території Чигиринської громади – будівництво сонячної електростанції потужністю 50 МВт. Це дасть змогу генерувати ще більше зеленої енергії в мережі компанії і в цілому в Україні. Від оператора системи розподілу ми можемо гарантувати компанії надійність передачі виробленої електричної енергії в енергетичні мережі України.Також Олег Самчук подякував усім, хто був залучений до реалізації цього проекту.

Зі свого боку керівник станції ФЕС «Кам’янка» Олексадр Панченко запевнив, що обладнання станції обслуговуватиметься якісно та на належному рівні.– У нашому штабі постійно ведеться спостереження за роботою обладнання. Будемо намагатися якомога краще обслуговувати обладнання, яке перебуває на нашій станції, забезпечувати безпеку, безаварійну роботу, розповів Олександр Панченко. Ми вдячні компанії Scateс Ukraine за інвестиції в українську економіку.Всі учасники урочистостей переконані, що введення в дію сонячної електростанції, а також технічне переоснащення ПС 150/35/10кВ відкриває великі перспективи економічного розвитку міста Кам’янка та Кам’янського району, нові можливості не лише для громади Кам’янського району, а й для України в цілому.

Закрыть