Заголовок сторінки

Керівництво, трудовий колектив та працюючі акціонери ПАТ «Черкасиобленерго» обговорили з журналістами ситуацію навколо енергетичної компанії.Вже майже три роки колектив, який очолює голова правління Олег Самчук, докладає максимальних зусиль для збереження працівників та відновлення свого Товариства. Олег Самчук очолив ПАТ «Черкасиобленерго» в період занепаду підприємства, що стало результатом керівництва колишньої т.в.о. голови правління Світлани Кузьмінської. Колективи 12-ти відокремлених структурних підрозділів знаходилися в страйкових діях, працівникам не виплачувалася заробітна плата за відпрацьований час, борг зріс до 150 млн грн. На той час вже більше трьох років не виконувалися поточні та капітальні ремонти устаткування, обладнання, ліній електропередачі. Матеріальне забезпечення працівників необхідними засобами для виконання покладених на них обов’язків було відсутнє. Рахунки компанії заблоковані, а кошти, що надходили від споживачів, йшли напряму в ДП «Енергоринок». Найбільший споживач ПАТ «Азот» не сплачував за отриману електроенергію.

З квітня 2017 року і по теперішній час завдяки спільній діяльності колективу та голови правління Олега Самчука було досягнуто:
- виплатити заборгованість по заробітній платі та за відповідний період збільшити оклади працівників на 70%;- затвердили новий Колективний договір для захисту інтересів працівників;
- щомісячно зменшувати борг перед ДП «Енергоринок» (борг з’явився в період керівництва С.Кузьмінської);- ПАТ «Азот» почав сплачувати кошти за поточну електроенергію;
- проводити капітальні ремонти та ремонти великогабаритного електрообладнання, ліній електропередачі, будівель, приміщень та автотранспорту;
- виконання інвестиційної програми на 2019 рік складає більше 60%, (у 2016 р. – 0%);
- 100% оплата податків;- реалізація інвестиційних проектів;- підвищення вартості активів Товариства з 2 518 млрд до 7 731 млрд;- 12 квітня 2019 року Господарський суд Черкаської області затвердив мирові угоди між ПАТ «Азот» та ПАТ «Черкасиобленерго» щодо реструктуризації заборгованості перед енергетичним Товариством. За угодами ПАТ «Азот» щомісяця сплачує 9,4 млн грн, які в повному обсязі перенаправляються в ДП «Енергоринок» для погашення боргу ПАТ «Черкасиобленерго» перед ДП «Енергоринок». Так, за 7 місяців з моменту затвердження мирових угод у суді ПАТ «Азот» сплатив 65,8 млн грн, які ПАТ «Черкасиобленерго» повернуло в державу.І все це лише маленька частина того, що було зроблено за даний період.

Але зібрати журналістів довелося не для того, щоб поділитися приємними новинами та здобутками. Працівники ПАТ «Черкасиобленерго» занепокоєні тим, що весь цей час попередня т.в.о. голови правління Світлана Кузьмінська не полишає спроби повернутися на підприємство та разом з екс-депутатом, бізнесменом Дмитром Крючковим заволодіти майновим комплексом компанії.

Так, з безпідставних та необґрунтованих причин начальник слідчого відділу ГУ СБУ порушив кримінальну справу за ст. 113 КПК України «Диверсія».

Довідка.
*стаття 113 КК України «Диверсія».
Вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров'ю, на зруйнування або пошкодження об'єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, а також вчинення з тією самою метою дій, спрямованих на радіоактивне забруднення, масове отруєння, поширення епідемій, епізоотій чи епіфітотій. Карається позбавленням волі на строк, від восьми до п'ятнадцяти років.

28 жовтня слідчі СБУ з Києва вилучали на підприємстві документацію за рішенням Шевченківського райсуду Києва про «диверсію». В матеріалах кримінального впровадження зазначено, що диверсія вбачається в ухваленні мирових угод між ПАТ «Азот» та ПАТ «Черкасиобленерго».- Я очолив підприємство в той час, коли воно було не просто банкрутом (а банкрутом підприємство визнано в 2004 році), а коли воно було на межі існування. А сьогодні, саме завдяки підписаним мировим угодам, ПАТ «Азот» почав стовідсотково сплачувати кошти за спожиту енергію, що, в свою чергу, дозволяє нам повертати борг державному кредитору ДП «Енергоринок». За три роки заборгованість перед ДП «Енергоринок» зменшилась на 200 млн грн, - коментує Олег Самчук, голова правління.З 12 квітня 2019 року Господарський суд затвердив мирові угоди, згідно з якими ПАТ «Азот» щомісяця сплачує 9,4 млн грн, які в повному обсязі перенаправляються в ДП «Енергоринок». За 7 місяців «Азот» сплатив 65,8 млн грн, які ПАТ «Черкасиобленерго» повернуло в державу.- У 2019 р. на 60% виконані інвестиційні програми, Товариством на 100% сплачуються податки, забезпечується нормальна життєдіяльність міста – яка може бути диверсія? - говорить Сергій Рябцев, директор з економіки та фінансів.Колектив вважає, що завдяки виведеним коштам з ПАТ «Черкасиобленерго» і інших енергетичних компаній країни, Світлана Кузьмінська з Дмитром Крючковим заручаються підтримкою представників правоохоронних та судових органів для дискредитації нинішнього керівництва з метою очолити і привласнити підприємство. За їх оборудками, основним кредитором вони намагаються зробити не державу, а ТОВ «А/РТЕК». Саме у цього підприємства ПАТ «Черкасиобленерго» у 2004 році закупило на 37,5 мільйонів гривень насіння соняшника, для чого – не зрозуміло. Але відтоді борг завис, тодішнє керівництво не розраховувалось за нього та створило передумови для висунення вимог в статусі кредитора.Як повідомляє НАБУ листом до ПАТ «Черкасиобленерго» від 16.05.2017 р. № 0411-142/17176, кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «А/РТЕК» є Крючкова Н.Е., з якою Крючков Д.В. раніше проживав однією сім’єю. Також Крючкова Н.Е. є кінцевим бенефіціарним власником ПрАТ «ХК «Енергомережа», де Кузьмінська С.О. раніше працювала на посаді комерційного директора.

А крім того, при обшуках житла Кузьмінської НАБУ вилучило і проект алгоритму процедури санації ПАТ «Черкасиобленерго», який передбачає заволодіння майном Черкасиобленерго.Колектив зауважує, що так просто вони не збираються віддавати підприємство у руки колишнім керівникам, які затягнули його у боргову яму. В разі потреби йтимуть страйкувати.- Зараз колишні керівники вкотре намагаються взяти реванш, залякати майже чотирьохтисячний колектив кримінальними справами. Втім, ми знаємо, що наша сила – в колективі і єдності. Так просто віддавати підприємство ми не збираємося, - коментує інженер ВТГ Корсунь-Шевченківського РЕМ Тетяна Моцик.

Закрыть