Заголовок сторінки

Понад рік ПАТ "Черкасиобленерго" відстоює свої інтереси, аби вивести підприємство з кризи. Керівництво компанії разом із працівниками відвідують судові засідання і намагаються донести до суддів позицію трудового колективу - позицію Товариства.

Підписання мирових угод між ПАТ "Черкасиобленерго" та ПАТ "Азот" щодо мирного врегулювання спору по стягненню з ПАТ "Азот" заборгованості за електроенергію на користь ПАТ "Черкасиобленерго" нині є надважливим питанням для нашого Товариства. У цій боротьбі ПАТ "Черкасиобленерго" підтримують голова Черкаської обласної державної адміністрації Ткаченко Ю.О., голова Черкаської обласної ради Вельбівець О.І., депутати Черкаської обласної ради, народні депутати Петренко О.М., Яценко А.В., Вовк В.І, профспілкові організації.

Так, рішенням Черкаської обласної ради "Щодо підтримки проектів мирових угод між ПАТ "Черкасиобленерго" та ПАТ "Азот" від 20.04.2018 р. № 22-1/VII направлено звернення депутатів до в.о. Голови Фонду державного майна України Трубарова В.М. 

Аналогічне звернення до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. "Щодо кризового стану на ПАТ "Черкасиобленерго" від 05.05.2018 р. за № 666/01/01-55 надіслав голова Черкаської обласної державної адміністрації Ткаченко Ю.О.

Звернення з проханням посприяти якнайшвидшому затвердженню згаданих мирових угод до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. та в.о. голови Фонду державного майна України Трубарова В.М. направив народний депутат України Петренко О.М. (депутатське звернення від 27 квітня 2018 р. № 599). На захист підприємства виступив і Центральний комітет "Укрелектропрофспілки". Відповідне звернення "Про перегляд графіків розстрочення заборгованості перед ДП "Енергоринок" за 2015-2016 рр. та укладення мирових угод" було надіслано директору ДП "Енергоринок" Гнатюку Ю.Л. і в.о. Голови Фонду державного майна України Трубарову В.М. від 02.05.2018 № 03-03/83.

Спільно на рівні Черкаської обласної державної адміністрації, ПАТ "Азот", народних депутатів Петренка О.М., Яценка А.В. та інших депутатів ВРУ від Черкащини більше року обговорювали дану ситуацію. Проект мирових угод між ПАТ "Черкасиобленерго" та ПАТ "Азот" обговорювався більше року, в червні минулого року проекти вже були узгоджені з ФДМУ, Черкаською ОДА та ПАТ "Азот". Реструктуризація заборгованості на оплату 9,4 млн  щомісячно впродовж десяти років. На той час розрахунки велися від суми заборгованості у 1 млрд  200 млн. На сьогодні нам вдалося домогтися від керівництва ПАТ "Азот" піти на поступки та погодити реструктуризацію на всю суму заборгованості, що складає 1 млрд 700 млн, відповідно до побажань представників ДП "Енергоринок". А також,  досягти зменшення терміну сплати до 7,5 років. Тобто, ті ж самі 9,4 млн щомісячно впродовж  двох років, до 2020. З 2020 року по 22 млн. грн. щомісячно і в кінці семирічного терміну сплати по 32 млн. грн. щомісячно по сплаті заборгованості, плюс  100%  оплати за товарну продукцію.  Якби мирові угоди були підписані ще в липні 2017 року,  наразі ПАТ "Черкасиобленерго" могло б отримати близько 100 млн від існуючої заборгованості ПАТ "Азот".

ПАТ "Азот" у квітні 2018 року вже сплатив 9,4 млн.грн. в рахунок погашення заборгованості за графіками розстрочення згідно з мировими угодами. Це також дозволило Товариству у квітні розрахуватися за куповану електроенергію в ОРЕ з переплатою та виконати умови погашення реструктуризованої заборгованості перед ДП "Енергоринок" у сумі 35,0 млн.грн. відповідно до ухвалених графіків.
 
4 травня 2018 року в повному обсязі виплачена заробітна плата з нарахуваннями за квітень 2018 року. Відопвідно до законодавства та Колективного договору 18 травня 2018 року планується виплата працівникам Товариства авансу за травень 2018 року у розмірі 50%.


Сподіваємося, що питання вирішиться в найкоротші терміни, і ми спільними зусиллями ліквідуємо заборгованість, збережемо підприємство та колектив висококваліфікованих фахівців.
Закрыть