Заголовок сторінки

Сьогодні у студії «Інтерфакс Україна» відбулася прес-конференція щодо інформаційних атак на ПАТ «Черкасиобленерго».
У ході прес-конференції за участі голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олега Самчука, директора з правових, майнових та корпоративних відносин Катерини Беспалової, голови первинної профспілкової організації Олександра Чорного, представника активу трудового колективу Товариства Віктора Антонюка та народного депутата Олега Петренка було обговорено гострі питання.
 
Останнім часом у засобах масової інформації все частіше почала з’являтися інформація, яка не відповідає дійсності. Дана інформація спричиняє шкоду діловій репутації Товариства, а також діловій репутації, честі та гідності нинішнього керівництва. Тому ПАТ «Черкасиобленерго» буде вживати відповідних дій та готувати позови щодо оскарження недостовірної інформації.

Під час прес-конференції голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук повідомив, що для ефективного погашення заборгованості ПАТ «Азот» перед ПАТ «Черкасиобленерго» між підприємствами підписані мирові угоди, які дозволять обленерго погасити борги перед Державним підприємством «Енергоринок». Саме після їхнього підписання проти голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олега Самчука почалася інформаційна атака.
- Сплата коштів за мировими угодами за квітень-травень 2019 року втричі перевищила загальний розмір стягнення органами Державної виконавчої служби в примусовому порядку з липня 2018 року по квітень 2019 року. Так, за десять місяців органами Державної виконавчої служби в примусовому порядку стягнуто з ПАТ «Азот» на користь ПАТ «Черкасиобленерго» лише 6 799 001,97 грн. А лише за два місяці поточного року ПАТ «Азот» виконав зобов’язання за мировими угодами перед ПАТ «Черкасиобленерго» на суму 18,8 млн грн. Кошти, стягнуті з ПАТ «Азот» за мировими угодами, миттєво надходять в ДП «Енергоринок» в рахунок погашення боргу ПАТ «Черкасиобленерго» за період 2015-2016 років перед державним підприємством. - зазначив голова правління Олег Самчук. 
Народний депутат від Черкас Олег Петренко нагадав недавню історію підприємства.

- Чи не дивно, що кримінальне переслідування, звинувачення у привласненні величезних сум коштів та брехливі виливи щодо нинішнього очільника підприємства активізувались саме зараз, коли в країні змінилась при владі політична команда. Ми всі пам’ятаємо, що відбувалось на підприємстві і в Черкасах пару років тому, коли «Черкасиобленерго» практично зупинилось і виникла загроза, що вся область залишиться без світла. Тоді підтримати енергетиків виходили і пересічні черкащани, і влада області активно намагалась добитись підписання тих мирових угод, без яких ПАТ «Азот» взагалі нічого не платив за електроенергію, а відключити його енергетики не мали права. Підприємство свідомо доводилось до банкрутства, однак ми всі разом тоді його відстояли. І зараз я ще раз підкреслю, що не дамо його прибрати до рук спритникам. «Національний корпус» буде разом із колективом та простими черкащанами і далі захищати державне майно. - прокоментував ситуацію Олег Петренко. 

Колишні керівники, які довели підприємство до банкрутства та мільйонних боргів, покладають надії на нову владу, щоб довести справу до кінця і таки віддати державну власність у руки одного із впливових енергетичних олігархів.
 
«Ми підприємство не здамо», – передав позицію активу колективу Товариства Віктор Антонюк. Він повідомив, що колектив готовий до нових акцій протесту, якщо доведеться їх проводити.
Нагадаємо, що керівництво ПАТ «Черкасиобленерго» протягом 2017-2018 років неодноразово проводило переговори щодо мирного врегулювання спору по стягненню з ПАТ «Азот» боргу за електроенергію на користь ПАТ «Черкасиобленерго». Переговори проводилися відкрито з залученням керівництва Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаської обласної ради, керівництва ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Азот» та депутатів всіх рівнів. ПАТ «Черкасиобленерго» зверталося до ФДМУ щодо погодження укладення мирової угоди із ПАТ «Азот» та скликання Загальних зборів Товариства щодо її затвердження, про що свідчить ряд відповідних листів.

Підтримка проектів мирових угод засвідчена рішенням Черкаської обласної ради «Щодо підтримки проектів мирових угод між ПАТ «Черкасиобленерго» та ПАТ «Азот» від 20.04.2018 р. № 22-1/VII (направлено звернення депутатів до в.о. Голови Фонду державного майна України Трубарова В.М.), зверненням до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. «Щодо кризового стану на ПАТ «Черкасиобленерго» від 05.05.2018 р. за № 666/01/01-55, зверненням з проханням посприяти якнайшвидшому затвердженню згаданих мирових угод до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. та в.о. голови Фонду державного майна України Трубарова В.М. (направив народний депутат України Петренко О.М. – депутатське звернення від 27 квітня 2018 р. № 599). Також на захист підприємства виступив і Центральний комітет «Укрелектропрофспілки», відповідне звернення «Про перегляд графіків розстрочення заборгованості перед ДП «Енергоринок» за 2015-2016 рр. та укладення мирових угод» було надіслано директору ДП «Енергоринок» Гнатюку Ю.Л. і в.о. Голови Фонду державного майна України Трубарову В.М. від 02.05.2018 р. № 03-03/83.

ПАТ «Черкасиобленерго» з 1 січня 2019 року не здійснює ліцензовану діяльність з постачання електричної енергії, а виконує лише функції з розподілу електроенергії, що негативно позначилось на платоспроможності Товариства. Нині кошти, які надходять в Товариство від діяльності з розподілу електричної енергії, є цільовими, тож відповідно не можуть бути направлені на погашення заборгованості минулих періодів.

Відповідно, єдиним способом є саме отримання коштів від ПАТ «Азот» по заборгованості попередніх періодів, яка є предметом укладеної мирової угоди, та направлення їх на погашення заборгованості перед ДП «Енергоринок». 
Закрыть