Понад 50 підстанцій модернізували спеціалісти ПАТ «Черкасиобленерго» у 2023 році

Головна / Новини/Понад 50 підстанцій модернізували спеціалісти ПАТ «Черкасиобленерго» у 2023 році
16 лютого 2024

Протягом 2023 року спеціалісти Товариства модернізували 51 підстанцію, запровадивши на них системи телемеханіки. Таке обладнання дасть змогу заощадити час та ресурси на обслуговування підстанцій та забезпечить надійний і безперебійний розподіл електроенергії споживачам.

Зокрема системи телемеханіки встановили на 19-ти енергооб’єктах ВСП «Золотоніські енергетичні мережі», 16-ти об’єктах ВСП «Звенигородські енергетичні мережі та на 16-ти - ВСП  «Смілянські енергетичні мережі».

Як пояснив директор з інформаційних технологій та зв'язку ПАТ «Черкасиобленерго» Андрій Пилипчук, на підстанціях були впроваджені системи телемеханіки та цифрових каналів зв’язку з метою управління, контролю та об'єднання територіально розосереджених енергетичних об'єктів управління в єдиний виробничий комплекс. Системи телемеханізації - головна частина автоматизованої системи диспетчерського керування, які призначені для отримання оперативної інформації щодо стану об’єкту, його навантаження  та виконання команд телекерування.

- В сучасних системах телемеханіки велика увага приділяється програмному забезпеченню системи і інтеграції з програмними комплексами і системами, що діють. Стандартом стало графічне представлення схем контрольованого процесу з «живим» відображенням поточного стану. У програмному забезпеченні спостерігається тенденція до стандартизації програмних інтерфейсів систем збору даних і оброблювальних програм, зростає потреба експорту зібраних даних в спеціалізовані програми (розрахунку режимів, планування, аналітичні). З технічного боку в системах все частіше використовуються сучасні швидкісні канали зв'язку (оптоволокно, Ethernet) і бездротові технології, - додав Андрій Пилипчук.

Голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук зауважив, що модернізація енергооб’ктів, зокрема впровадження телемеханічних систем суттєво зменшує простій устаткування, поліпшує умови праці персоналу, значно скорочує витрати ресурсів, забезпечує контроль якості напруги, а також більш якісне постачання електричною енергією споживачів регіону.

- Впровадження телемеханіки та засобів звʼязку на обʼєктах ПАТ Черкасиобленерго дало змогу Товариству заощадити 4,638 млн гривень та забезпечити безпечні умови праці виробничому персоналу. Надалі ми продовжимо роботу над телемеханізацією інших енергооб’єктів Товариства, а також працюватимемо над оновленням, реконструкцією енергомереж, обладнання, виконанням капремонтів та технічного обслуговування ліній електропередач та створенням комфортних умов праці для колективу Товариства,- підсумував голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук.