Майже два мільйони дивідендів сплатило Товариство у держбюджет

Головна / Новини/Майже два мільйони дивідендів сплатило Товариство у держбюджет
29 лютого 2024

За 2023 рік ПАТ «Черкасиобленерго» сплатило 90% дивідендів у державний бюджет, що згідно розрахунку складає 1 960 044,04 гривень.

Так, Закон України від 21 вересня 2006 року № 185-V «Про управління об'єктами державної власності» п. 5 ст. 11 регламентує, що господарська організація, у статутному капіталі якої є корпоративні права держави, за підсумками календарного року зобов'язана спрямувати частину чистого прибутку на виплату дивідендів згідно з порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

В свою чергу Постановою Кабінету Міністрів від 9 лютого № 129 встановлений базовий норматив відрахування чистого прибутку у розмірі 80%. Втім Товариством було ухвалено рішення збільшити цей норматив до 90% та відповідно сплатити у державний бюджет.

– Ми розуміємо, що сьогодні перед державою стоять складні виклики, щодня країна витрачає значні кошти на обороноздатність, даючи гідну відсіч ворогу. Тож наше Товариство вирішило збільшити розмір базового нормативу та сплатити 90% дивідендів, що склало майже два мільйони гривень. У складні часи бюджетоутворюючі галузі, компанії та бізнес мають підтримувати економіку країни заради нашої спільної мети – перемоги,– зазначив голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук.