Заголовок сторінки

З 1 листопада у Черкаській області діють графіки погодинних відключень (ГПВ). Переконливо просимо споживачів економно споживати електричну енергію, аби не спричинити перевантаження мережі.

1 черга - переглянути

2 черга - переглянути

3 черга - переглянути

Графік вимкнень по чергам ГПВ на листопад 2022 року - переглянути

Нагадаємо, графіки погодинних відключень застосовуються з метою запобігання порушенням режиму роботи об’єднаної енергетичної системи України внаслідок дефіциту електричної потужності в період дії тимчасових надзвичайних заходів. Об’єкти критичної інфраструктури відключатися від електроживлення не будуть. Зверніть увагу: можлива невелика похибка у часі в межах додаткових 30-40 хвилин для перепідключення електропостачання між чергами.

Але у випадку ракетних обстрілів по енергетичним об'єктам та через перевантаження в електромережах може виникнути аварійне відключення (без попередження), тобто автоматичне відключення обладнання (об’єкта електроенергетики) для запобігання аварійному режиму роботи мережі.

Крім того, у разі нестабільності в об'єднаній енергетичній системі країни та неефективності графіків погодиних відключень за розпорядженням НЕК "Укренерго" можуть застосовуватися графіки аварійних відключень (ГАВ).

Графік аварійних відключень (ГАВ) – це графік аварійних, а не погодинних відключень, тому заздалегідь озвучити тривалість та перелік населених пунктів чи адрес, де обмежать електропостачання, неможливо. Застосовуються такі аварійні відключення при раптовому порушенні режиму роботи об’єктів електроенергетики. ГАВ вводяться персоналом ОСР за розпорядженням диспетчера Регіонального диспетчерського центру Центрального регіону НЕК «Укренерго». Це відбувається шляхом відключення живильних ліній і трансформаторів безпосередньо з центрів живлення, без попередження споживачів. У складних аварійних ситуаціях допускається багаторазове відключення одних і тих самих ліній за ГАВ. Термін виконання команди на застосування ГАВ становить до 15 хвилин! Однак лінії, від яких заживлені соціально-значимі об’єкти, залишаються з електропостачанням.

Детальніше про види графіків обмежень та відключень електроенергії читайте за посиланням.

Потреба у заощадженні електричної енергії залишається необхідною та актуальною. Зверніть увагу на роботу енергоємних приладів, мінімізуйте їх використання (електрообігрівачі, бойлери, електроплити, мікрохвильовки, пральні і сушильні машини, електричні духові шафи, посудомийні машини, кондиціонери, пилососи, електрочайники, кавоварки, праски тощо) у години пік: з 7:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00. Не вмикайте одночасно кілька потужних електроприладів і за можливості перенесіть користування пральними машинами, бойлерами та обігрівачами на ніч, коли рівень споживання в енергосистемі найнижчий.

Закрыть